כמה זמן לוקח לקדם אתר בגוגל?

כמה זמן לוקח לקדם אתר בגוגל

Email
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Facebook
תוכן עניינים
זמן קריאה: 3 דקות

אפשר להיתקל בשיטות רבות וטכניקות עבור קידום אתרים בגוגל, וגם ניתן להיחשף ללא מעט מקדמי אתרים שדוגלים בדרכים מאוד שונות של קידום אתרים. האם כל השיטות אפקטיביות? האם קידום אתרים מתרחש תוך כמה ימים? יש תשובות.

יש כאלו שיגידו שלוקח זמן ליצור תהליך מוצלח. בין אם מדובר בנושא של קידום אתרים, או שמא מדובר במיתוג כללי של העסק, זכרו תמיד שהתהליך עשוי לקחת חודשים ארוכים, אך במהלך אותם חודשים של עשייה ומלאכת SEO, אתם אמורים כבר להתחיל לראות את השינויים. אין ספק שלוקח זמן לטפס מעלה בתוצאות החיפוש של גוגל, אז בואו נבין רגע למה זה לוקח זמן ומה גוגל מחפש בכדי לדרג אותנו נמוך או גבוה.

קידום אתרים מהיר, יש חיה כזו?

ראשית, כדאי כבר עכשיו לציין שאם אתם נתקלים במישהו שמציע לכם את שירותיו, והוא מציע לכם קידום שיעבוד תוך שבוע קליל, מיד סמנו על כבודו איקס אדום וגדול ועל שיטות עבודותיו. לא משנה מה תעשו, קידום אתרים לא יתרחש תוך מספר ימים. אפשר לנסות ולזרז תהליכים, אך בכל מקרה התהליך של הקידום יקח לפחות חודשים מספר. מה שכן אפשר לעשות, זה ליצור קמפיינים שיווקיים אגרסיביים, כך שתוכלו להרגיש שינוי בפעילות העסקית עוד לפני שאתם חווים עלייה בתוצאות החיפוש על יד SEO.

בדרך כלל, פעילות שיווקית בפלטפורמות החברתיות, היא פעולה מבורכת ועשויה להוביל לעלייה משמעותית בטראפיק של האתר, עוד לפני שהאתר בכלל מדורג על ידי גוגל ובזכות השינויים שאנחנו מבצעים בו בזמן התהליך של הקידום. בכדי ליצור תהליך קידום אתרים טוב יותר ולזרז את כל הנושא, מומלץ לתקוף בשלל הזירות הדיגיטליות השונות ובדרכים שונות. רק לא לשכוח תמיד להיות עם היד על הדופק בכדי להבין מה עובד ומה פחות. מה שלא מביא להגברת טראפיק לאתר, יש לזנוח, היות וזה יכול אפילו לגרום לנזק כזה או אחר. למשל, אם בחרנו בדרכי אופטימיזציה מסוימים לאתר שלא הועילו בדבר, כדאי לשקול לחזור קצת אחורה ולבדוק מה לא עבד. זכרו, שינויים באתר עשויים לגרום לחוויית משתמש פחות טובה, דבר אשר גוגל מתחשב בו כאשר הוא מתעדף אתרים נמוך או גבוה.

פוסט נוסף שעשוי לעניין אותך:  אנקור טקסט - מהו, למה הוא כל כך חשוב לקידום אתרים אורגני ואיך לבנות אותו נכון?

מדוע לוקח זמן לקדם אתר?

אם להגיד את זה הכי פשוט, אז זה עניין של עומס. בכל יום נפתחים מאות, אם לא אלפים ועשרות אלפים של אתרי אינטרנט בפלטפורמות שונות ומגוונות. בשל כך, לגוגל לוקח זמן לסרוק את האתרים ולדרגם. גוגל סורקים את האתרים באמצעות עכבישים אלקטרוניים שזוחלים ברשת ויודעים לקטלג את האתרים באשר לאיכותם ובאשר למה שהם מציעים לגולש.

אם הקראולרים (ה"עכבישים") הללו מזהים באגים באתר, או תוכן שמפר את הדרשות של גוגל, תהליך הקידום אף ייקח זמן רב יותר. נוסף על כך, באגים באתר עשויים לגרום לתוצאה ההפוכה מקידום אתרים. כשיש באגים באתר או תכנים שאינם עומדים בקנה אחד עם גוגל, הקידום של האתר עשוי להיפגע והאתר אך עשוי להיענש על ידי גוגל – מה שיגרום לתוצאה ההפוכה לגמרי ממה שאתם מחפשים.

לבדוק שיטות שונות וטכניקות של קידום 

לפעמים, לוקח זמן לקדם אתר גם בגלל שנדרשת הבדיקה של טכניקות קידום שונות. גוגל לא מפרסמים את הדרישות שלהם מהאתרים, אלא נותנים לנו להבין לבד. במהלך תהליך הקידום, המקדמים שלכם יבדקו טכניקות שונות שחלקן יעבדו יופי טופי, וחלקן לא יהיו אפקטיביות כלל. אל דאגה, זה לא אומר שהמקדם שלכם מבזבז את זמנכם בהכרח, אלא זה אומר שהוא בודק מה גוגל דורש מקידום האתר שלכם ומקידום הנישה המסוימת שלכם.

קחו תמיד בחשבון שקידום אתרים הוא תהליך שלוקח זמן, אין מה לעשות. הרי, תחשבו על זה, אם הייתה מדינה שלמה שמכילה אך ורק חנויות, כמה זמן היה לוקח לקטלג את כל החנויות הללו?

מדובר בתהליך שעשוי לארוך מספר חודשים, אך כמו שציינו בתחילת המאמר – כבר לאחר חודשיים שלושה אתם אמורים להתחיל להרגיש שיפור כלשהוא. במידה ולאחר חמישה-שישה חודשים אתם מבינים שלא קיים שום שיפור בקידום העסק בגוגל, אז כדאי לשקול להחליף חברת קידום אתרים.

אם אתם כבר פה, הנה עוד כמה פוסטים ששווה לבדוק:
/* */