משמעות גיל הדומיין בקידום אתרים – אמת או מיתוס?

האם יש לגיל הדומיין יש משמעות בתהליך קידום האתר? האם יש אמת בטענה שדומיין ותיק מהווה יתרון משמעותי בתהליך הקידום, או שמא זהו מיתוס נפוץ וחסר משמעות עבורכם?

הבחירה בשם המתחם (דומיין) לאתר היא משמעותית מסיבות שונות, לאו דווקא בגלל המשמעות וההשפעות על קידום האתר, אלא בגלל רמת הנראות והאמינות ששם המתחם מייצר אצל הגולשים. יש מקרים בהם רוכשים כתובת דומיין שהייתה שייכת לחברה או לאדם כלשהו בעבר, ובמקרים בהם רכשתם כתובת דומיין של אתר איכותי וחזק עם ותק משמעותי, מקדם האתרים שלכם יוכל לקדם את האתר בקלות ובמהירות יחסית. יחד עם זאת, עליכם לזכור כי יכול להיות מצב בו רכשתם דומיין ותיק שקיבל עונש מגוגל, ובמקרים אלו הקידום של האתר החדש עשוי להיות קשה וממושך.

בדיקת האתר

לאחר שרכשתם דומיין כדאי לבצע בדיקה שלו בגוגל, עליכם להקליד בשורת החיפוש את שם הדומיין ולפני את הביטוי Site, בצורה הבאה: site:domain_name.co.il או סיומת אחרת, למשל COM. אם דף התוצאות של גוגל לא מציג אף תוצאה, כנראה שגוגל עדיין לא אינדקס את האתר שלכם, זו תופעה נפוצה אם רכשתם את הדומיין רק לאחרונה. עם זאת, יש סיבות נוספות לאי הופעת הדומיין בתוצאות החיפוש, למשל אתר חסום לסריקה בגלל תגיות כמו No Index או No Follow, ובמקרים מסוימים הסיבה לכך היא עונש מגוגל בגלל קידום לא מקצועי בעבר או מסיבות אחרות.

קידום אתר עם דומיין ותיק

מומחים שונים לקידום אתרים ממליצים ללקוחות שלהם לבחור דומיין בעל ותק של מספר שנים כדי ליהנות מקידום מהיר ויעיל יותר. אנשי מקצוע אחרים טוענים כי לא צריך לייחס יותר מדי משמעות לוותק הדומיין. אנחנו מאמינים כי האמת נמצאת באמצע.

אם בחרתם דומיין ותיק נוכל ברוב המקרים לקדם את האתר שלכם בקלות ובזמן קצר יותר כיוון שיש לדומיין הוותיק קישורים חזקים קיימים. לכן, תוך זמן קצר אפשר לראות כיצד מאמצי הקידום האורגני גורמים לאתר להתמקם גבוה בדף התוצאות של גוגל. יחד עם זאת, כל אתר אפשר לקדם, גם אם הדומיין חדש ונרכש זה עתה, אך לרוב יש להתאזר ביותר סבלנות כדי להופיע במיקום גבוה בגוגל.

באופן כללי, כאשר חברת קידום אתרים מקצועית בודקת את אתר הלקוח, היא בוחנת גם את גיל הדומיין. ככל שהדומיין ותיק יותר יש יתרון לתהליך קידום האתר בהשוואה לקידום אתרים מתחרים בתחום דומה, אך יש פרמטרים נוספים המשפיעים על הקידום, למשל כמה זמן הדומיין היה פעיל ובאוויר ומהי הנישה שהאתר עסק בו.

כדאי לדעת כי ניתן לברר את גיל האתר באמצעות בדיקה חינמית באתר Domaintools. פשוט מזינים את כתובת הדומיין ומחפשים. בתוך בליל המידע של התוצאה שתתקבל, תוכלו לראות בחלק העליון את תאריך הרישום של הדומיין ותאריך התפוגה הנוכחי שלו:

תאריך רישום דומיין מסה מדיה

בדוגמה הזו, הדומיין נרשם בתאריך 12/06/2013 והוא צפוי לפוג באותו תאריך בשנת 2020.

בשורה התחתונה, כאשר בודקים את משמעות גיל הדומיין בתהליך קידום אתרים אורגני ניתן לראות כי זהו אינו סתם מיתוס, אך דומיין ותיק לא בהכרח יסייע בקידום האתר בגלל סיבות שציינו מקודם, כגון עונש מגוגל, קידום חובבני, קישורים בעייתיים וכדומה.

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור