כתיבת תוכן באתר

פרסום תכנים באתר והחשיבות מבחינת SEO

Email
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Facebook
תוכן עניינים
זמן קריאה: 5 דקות

ימינו הדיגיטליים, הם ימים שרוויים בתחרות רבה כמעט בכל תחום, והם מצריכים את השמת הדגש הנכון באשר לתוכן שאנחנו מפרסמים, לכמות התכנים וכמובן שגם תמיד יש לשים לב לאיכות התוכן. מספר טיפים לגבי קידום אורגני נכון.

אם בעבר היינו צריכים להמתין חודשים ארוכים בכדי שאתר האינטרנט שלנו יהיה כבר באוויר ונוכל ליהנות ממנו, הרי שכיום המשימה של בניית אתר אינטרנט היא כבר הרבה יותר פשוטה, ולפעמים אנשים גם מסתפקים באתרי אינטרנט שמבוססים על THEMES – ערכות עיצוב שמוכנות מראש ומאפשרות לכם להשתמש בהן באמצעות שיטת הזנת תכנים פשוטות למדיי.

אתרי וורדפרס ואתרי וויקס, הם דוגמאות מצוינות עבור אתרים שאנשים משתמשים בהם ונהנים מהיכולת להזין את התוכן שלהם לבד ובצורה פשוטה מאוד. כעת, כשהמשימה של עבודה על האתר שלנו נעשתה פשוטה יותר, עלינו להבין דבר או שניים לגבי תכנים שאנחנו מעלים לאתר, לגבי תדירות העלאתם וכמובן, לגבי האיכות של התכנים שאנחנו מזינים לאתר האינטרנט שלנו. האם תוכן מרובה תורם לקידום אורגני? האם יכול להזיק?

מה התדירות ה"נכונה" לפרסם תוכן באתר?

אז ככה, למעשה התשובה לכך היא מאוד פשוטה והיא בכלל לא טמונה בכמויות התכנים שאתם מעלים לאתר, וגם לא בתדירות העלאת התכנים. אז היכן התשובה? – התשובה היא באיכות!

במידה ואתם מפרסמים פוסטים ותכנים כל יום, יש לוודא שאתם לא משכפלים תכנים, לא מעתיקים תכנים מאתרי אינטרנט אחרים, לא משכתבים תכנים באופן שגוגל יזהה שמדובר בתוכן מועתק ועוד. כל אלו, הם אלמנטים העשויים לא רק שלא להועיל לכם, אלא ממש לפגוע בתהליכי הקידום שלכם במנועי החיפוש. באופן כללי ומבלי להיכנס לעובי הקורה של שיטות קידום אתרים שונות, כדאי לזכור תמיד שדוקטור גוגל מקטלג אתרים על פי האיכות שלהם, שנמדדת ברמת התוכן, בזמני הטעינה של דפי האתר, בחוויית המשתמש ועוד.

אולי יעניין אותך:  קידום אתרים בישראל לעומת קידום אתרים בחו"ל - לא אותה גברת בשינוי אדרת

במידה ואנחנו מספקים לגולשים חוויית משתמש איכותית, מהירה ובעלת ערך, אנחנו נוכל ליהנות מכך שנדורג גבוה בתוצאות מנועי החיפוש. אך אם אנחנו מתפעלים אתר שהדפים בו מאוד מסורבלים ונטענים רק לאחר המתנה ארוכה, אנחנו בדרך כלל נגרום לנטישה מהירה של האתר על ידי גולי האינטרנט – דבר אשר מסמן לגוגל שאנחנו פשוט לא איכותיים ולא מספקים מענה מדויק לגולש (הרי, הוא נטש מהר את האתר, נכון?)

SEO ופרסום תוכן לעיתים קרובות, זה "מספיק"?

נתחיל מהסוף, ונציין שכנראה לעולם לא יהיה כזה דבר שנקרא "מספיק". כלומר, התחרות לעולם אינה נגמרת ואם נפרסם תכנים מרובים ואיכותיים, נוכל להרוויח מכך רבות (כל עוד מדובר בתכנים שמספקים ערך לגולש, כמובן) בצורה של מגנוט הלקוחות שלנו לאתר – שמספק עבורם עדכונים יומיים, חדשות חשובות בתחום בו מדובר ועוד.

לא מעט אנשים תוהים בסוגיית סוג התוכן, תדירות הפרסום שלו ואיכותו. עבור אנשים אלו, שלא בטוחים "כמה צריך לפרסם", אנו רוצים להדגיש שהאפשרויות לפרסם סוגי תכנים לעולם לא נגמרות. תמיד תוכלו לפרסם חדשות בקנה מידה בינלאומי ולעדכן את גולשי האתר שלכם באשר למתרחש מעבר לים, לפרסם תכנים הכוללים מבצעים יומיים ומשתנים, לפרסם שאלות ותשובות נפוצות של גולשים באשר למוצרים ושירותים חדשים שאתם מספקים ועוד רבות, כך שהכול בעצם תלוי ביצירתיות שלנו ושל אנשי התוכן שלנו.

במספר מילים פשוטות: אין חיה כזו, הנקראת "יותר מדי" כשזה נוגע לתוכן עבור האתר. אך יחד עם זאת, אתרים שמעמיסים תכנים משוכפלים, עשויים להיות מדורגים מאוד נמוך בתוצאות החיפוש. תכנים משוכפלים, הם למשל תכנים אשר חוזרים על עצמם בכל עמוד ועמוד בתוך אתר האינטרנט. כך שאם אתם מספקים סוגי שירותים שונים, יש להרחיב על אחד ואחד מהם בנפרד ולתת לו את מקום הכבוד הראוי לו בליווי תוכן ייחודי, איכותי ומספק ערך ללקוח הפוטנציאלי.

אולי יעניין אותך:  מה השתנה בפינגווין 4 + למה מדובר בעדכון מצויין לתעשיית ה-SEO

קידום אורגני מתבסס בעיקר על תוכן בתוך האתר שלנו?

אמנם, תכנים באתר שלנו עשויים לסייע רבות בקידום האתר באופן אורגני, אך דירוג האתר שלנו מושפע מדברים נוספים, כמו: אתרים אחרים אשר ממליצים עלינו (כדאי שיהיו איכותיים ובעלי טראפיק רציני) ומפנים לאתר שלנו על ידי לינקים. טראפיק, או בשמו האחר של המינוח – תנועת גולשים באתר, יגבר ככל שאתרים אחרים יפנו תנועה אלינו, ככל שהתוכן שלנו יהיה איכותי יותר וככל שהאתר שלנו, באופן כללי, יספק מענה מדויק יותר.

במקרים רבים, אנשים בוחרים להשתמש בשיטה הנקרא GUEST POST. שיטה זו מסייעת בהפניית גולשים לאתר שלנו, על ידי כך שאנחנו בעצם מפרסמים את התכנים שלנו באתרים אחרים, שבסופו של דבר, יפנו את הגולשים אלינו. GUEST POST היא שיטה מצוינת עבור קידום אורגני, והיא מקובלת מאוד בין אתרי האינטרנט, שתמיד מחפשים לסייע האחד לשני, גם בתשלום וגם מתוך הצורך ליצור קשרים עסקיים איכותיים.

פוסט אורח עשוי להוות מעין המלצה על השירות ו\או המוצר שאנחנו מבקשים למכור, כך שאם אנחנו למשל מוכרים אופני הרים ונעלי הרים, נוכל לבדוק פרסום פוסט אורח באתר אשר מתעסק בציוד מחנאות (קמפינג). על ידי פעולה זו, נוכל לחוות גדילה משמעותית בטראפיק של האתר, להעלות את אחוזי סגירת העסקאות השונות ובאופן כללי, ליהנות מאתר שמקבל המלצות מאתרים אחרים, מדורג גבוה מבחינת SEO ומספק ערך גבוה לגולשים השונים.

בשורה התחתונה, איפה מתחילים בעולם ה-SEO?

אז אם סיכמנו שאין כזה דבר "יותר מדי" תוכן (כל עוד הוא מספק ערך איכותי לגולש), והבנו גם שכדאי שאתרים איכותיים ימליצו עלינו, כדאי גם לזכור שבכדי לבצע פעולות קידום אורגני נכונות, עלינו להעמיד קודם כל תשתית ראויה עבור אותו תהליך קידום.

אולי יעניין אותך:  קידום אתרים ב-2019

במידה ואנחנו מתפעלים אתר מאוד מסורבל ולוקה בחסר, בשיפוצים ו\או כזה אשר יגרום לגולש לברוח ממנו מהר, אין טעם כמובן להתחיל בפעולות שכוללות פרסום תכנים מרובים, פוסטים אורחים וכו'. ראשית, עלינו ליצור את התשתית שראויה לקידום אורגני, היות וקידום אורגני הוא תהליך שעשוי להיות יקר.

בכדי שלא נמצא את עצמנו בסיטואציה בה אנו מבזבזים כספים מרובים על קידום אורגני בשביל אתר לא מתפקד, כדאי תמיד להתייעץ עם המעצב הגרפי הנכון, איש התוכן הנכון ואנשי המדיה השונים, לוודא שהאתר שלנו עבר את האופטימיזציה הנכונה עבורו, ולצאת לדרך בעודנו "חמושים" בתוכן איכותי, במדיה ממגנטת ובדרכי שיווק דיגיטלי נכונות עבור התחום בו אנחנו עוסקים.

זכרו, קידום אורגני הוא תמונה שלמה אשר חייבת לכלול פרמטרים שונים ומגוונים, כך שהעלאת תכנים היא פתרון נפלא שמסייע בקידום, אך העלאת תכנים זו לא הדרך היחידה שבעזרתה מקדמים, משווקים וממתגים בגוגל. בהצלחה, שמרו על האיכות ותהנו מלקוחות איכותיים גם כן!

אם אתם כבר פה, הנה עוד כמה פוסטים ששווה לבדוק: