072-338-4444
דניאל מסטר
דניאל מסטר

טיפים למיתוג עסקים קטנים

Email
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Facebook
תוכן עניינים

המיתוג חשוב לעסקים הגדולים ממש כפי שהוא חשוב למותגים הגדולים והמפורסמים בעולם. אגב, יש תאגידים גדולים בעלי מותג מוכר שמנסים להראות כמו חברה קטנה במטרה למשוך צרכנים שמעדיפים לתמוך דווקא במותגים קטנים ועצמאיים.

המיתוג חיוני מאד לעסק, אבל חשוב גם להבין מדוע. ובכן, קיים קשר בין עסק מצליח ומיתוג חזק. מיתוג הוא לא רק לוגו של העסק או כיצד העסק נתפס כלפי חוץ. כאשר המותג הוא מוצלח, המשמעות היא שהמותג נמצא בלב ליבו של העסק, עד כדי כך שבדרכים רבות אפשר כמעט להחליף את המילה עסק במילה מותג.

איך ממתגים עסק?

המיתוג הוא דרך שבה אתם מגדירים את העסק שלכם, גם לעצמכם ולצוות העובדים וגם לקהלים החיצוניים. המותג הוא בעצם "הזהות" של העסק אבל זאת בתנאי שאתם אכן מבינים שהזהות מגלמת את הליבה של העסק ושל ערכיו, והמותג אינו רק מראה או צליל מסוים. לקוחות רבים מתמצאים היום מאד בנושא המותגים עד שהם מסוגלים לחדור ולראות את הניסיונות הנואלים של חברות שמנסות להקסים אותם באמצעות ספינים שונים.

10 טיפים למיתוג מוצלח

קיימות מספר דרכים למיתוג עסקים, להלן כמה מהם:

  1. התחילו מהגדרת המותג שלכם.
  2. כאשר אתם בונים את המותג, חשבו עליו כעל אדם.
  3. קחו בחשבון מה מניע את העסק שלכם.
  4. אחת ממטרות המיתוג שלכם צריכה להיות בנייה של מערכת יחסים ארוכת טווח עם הלקוחות שלכם.
  5. המותג צריך לדבר אל הלקוחות שלכם בקול עקבי.
  6. אל תהפכו את העקביות לכפייתית על ידי חזרה שוב ושוב על אותו מסר באותו אופן. במקום זאת, עדיף שהמסרים המרכזיים שלכם יעבדו יחד במטרה לבנות זהות קוהרנטית.
  7. אם אתם בעלי עסק קטן, אל תנסו לחקות את מראה המיתוג של הרשתות או המותגים הגדולים. נסו לזהות ולסלול לעצמכם זהות ייחודית משלכם.
  8. היו חדשניים, נועזים ובולטים – עמדו על דברים שאתם מאמינים בהם.
  9. תמיד התייחסו למיתוג שלכם כשאתם יוצרים קשרים עם הלקוחות, במיוחד כאשר אתם מציעים להם מבצעים שונים. נסו להציע יותר ללקוחות במקום לקצץ במחירים. המבצעים הם הזדמנות טובה לחזק את המשימה שלשמה בניתם מותג.
  10. הדרך הישנה הייתה פשוט להטביע את הלוגו שלכם על פני כל נייר או מוצר של העסק. אבל, עתיד המיתוג הוא גמיש ומרתק. כבדו את האינטליגנציה של הלקוחות שלכם ואל תראו להם מיד את כל מה שיש לכם להציע. עדיף ליצור קצת סקרנות ולאפשר להם להיחשף בעצמם למותג שלכם. זאת הדרך לטפח שגרירים שיספרו לאנשים אחרים מה שגילו עליכם.

אם אתם כבר פה, הנה עוד כמה פוסטים ששווה לבדוק: