הסרת איזכורים פוגעניים מתוצאות החיפוש

מי רוצה להסיר מידע מתוצאות החיפוש בגוגל?

לא משנה אם אתה בעל עסק, מנהל בכיר או אדם פרטי, כאשר מישהו ירצה לדעת מי אתה ומה עשית – הוא יחפש את שמך בגוגל. חיפוש פשוט של השם שלך או שם החברה, יניב מידע רב. זה יכול להיות מידע אמיתי, שיקרי, מיושן או עדכני, מידע שפורסם בטעות או בכוונת זדון. כל זה לא משנה את העובדה הבסיסית שהוא שם וחשוף לעיני כולם.

אנו מקבלים פניות רבות למחיקת תוצאות מגוגל מאנשים פרטיים, מחברות ומארגונים הדואגים למוניטין החיובי שלהם. חשוב להבין שפעולת הסרת תוצאות החיפוש היא לא פשוטה ולא תמיד אפשרית. אז מה עושים? לפניכם כל התשובות.

המערב הפרוע זה כאן?

ריבוי הרשתות החברתיות והזירות הווירטואליות נוסח פורומים ובלוגים, הביא עמו ריבוי גולשים המבטאים את דעותיהם בכל נושא וכאוות נפשם. מצד אחד זהו מאפיין חיובי של הרשת, מפני שכך כולם לומדים יותר ("חוכמת ההמונים"). מצד שני, כולנו יודעים עד כמה הטוקבקים עשויים לפגוע וכיצד פוסטים תמימים עלולים להסתיים בתוצאות הרות אסון, בהעדר פרופורציה למקרה הנידון.

במקרה של עולם העסקים, לא מעט מהמקרים מסתיימים בהפסדים כספיים כבדים או גרוע מכך – בסגירת העסק. זוהי הסיבה לכך שבעלי עסקים רבים פונים לגוגל בבקשת הסרת תוצאות חיפוש, בתקווה שזו תעלים את האזכור השלילי.

הבעיה היא שהדבר לא תמיד אפשרי, וברוב המקרים  לבעלי העסקים אין הידע והכלים להתמודד עם גוגל. מעבר לכך, המשימה עלולה לקח זמן רב מדי, במהלכו הנזק עלול לצבור תאוצה עד שיהיה בלתי הפיך. חשוב להבין כי לא בכל מקרה ניתן להסיר תוצאות מגוגל לחלוטין ויש חשיבות רבה לתגובה מהירה ומקצועית.

כך ניתן להסיר תוצאות מגוגל

האפשרות הראשונה, המהירה והמועדפת ביותר, היא פנייה ישירה לבעל האתר על מנת שזה יפעל להסרת התוכן הפוגעני. במידה ומדובר באתר גדול ומוכר, הפנייה אליו תהיה פשוטה ולרוב תזכה לתגובה מהירה יחסית. זה לא אומר שבעלי האתר בהכרח יסכימו למחוק תגובות או כתבות אשר לדעתכם פוגעות בכם, אך זה בהחלט שווה את הניסיון.

במידה והכתבה פורסמה באתר אלמוני אשר לא ידוע לכם מי הם בעליו וכיצד ליצור עמו קשר, כאן העבודה מסתעפת. אנו עובדים עם כלים מתקדמים, אשר בשילוב עם הידע והניסון שלנו בתחום, מאפשרים לנו לאתר כמעט כל בעל אתר וליצור עמו קשר ישיר. במידה ולא נצליח לאתר אותו, נוכל לנסח פנייה מבוססת ומקצועיות לגוגל ולדווח על התוכן הפוגעני שפורסם עליכם, על מנת להסיר אותו מתוצאות החיפוש.

במידה ולבעל האתר או לכותב הפוסט אין משהו אישי נגדכם, ישנה סבירות טובה לכך שהוא ייעתר לבקשה ויסיר את התוכן השלילי. לפעמים הנושא יכול להיות מורכב יותר ויצריך משא ומתן במהלכו עורך האתר ידרוש תמורה על הסרת התוכן או הוכחות לכך שהמידע אינו נכון.

האפשרות השנייה שעומדת בפניכם אם תרצו למחוק תוצאות חיפוש מגוגל היא פנייה ישירה לגוגל. במידה ולא הצלחנו להסיר את התוצאות באמצעות פנייה לעורכי האתר, גוגל מאפשרת לבעלי אתרים להגיש פנייה מסודרת על מנת להסיר תוצאות מסוימות מאינדוקס.

חשוב לדעת כיצד לגשת נכון לנושא. גוגל לא ממהרת להסיר תוצאות מאתרים ותעשה זאת רק במידה והפרסום הפר את המדיניות שלה (תוכלו לקרוא כאן על המדיניות של גוגל בנושא).

להסיר או לא להסיר – זאת השאלה

בנוסף למה שנאמר כאן, אם אתם מעוניינים לבצע מחיקה מגוגל – של טוקבק, פוסט או כתבה, כדאי שתדעו כי מחיקה מגוגל היא לא תמיד האופציה הטובה ביותר (התהליך לוקח הרבה זמן, משאבים וההצלחה לא מובטחת). כחברה ותיקה ומנוסה בתחום ניהול מוניטין ברשת, יש ברשותנו ארסנל כלים המאפשר, בעזרת עבודה נכונה, לדחוק את האזכורים השליליים לעמודים רחוקים, כך שלמעשה אף אחד לא יגיע אליהם ושמכם הטוב לא יפגע.

מחפשים דרך לבצע הסרת תוצאות מגוגל? לא בטוחים מה לעשות?
פנו אלינו עוד היום ונציע לכם פתרון מהיר ויעיל
/* */