כך תקדם את עצמך בגוגל בחינם ובקלות – מעודכן ל-2022

יצא לך לחפש את שמך בגוגל בשנה החולפת? במידה וכן, סביר להניח שגם אתה זכית לכמה הפתעות בדף תוצאות החיפוש (אם מעולם לא חיפשת את עצמך בגוגל, אנחנו מאוד ממליצים לך לעשות זאת).

אז איזה תוצאות הניב השם שלך? יכול להיות שנתקלת בפוסט של עובד לשעבר שהחליט לספר בבלוג שלו לכל העולם למה אתה היית אשם בזה שהוא היה עצלן ועד כמה החברה שלך לא מתנהלת נכון. יכול להיות שההחלטה הלא מוצלחת ההיא שקיבלת לפני שנים והפכה לכתבה, עדיין מככבת בתוצאות החיפוש. ואולי בכלל חיפשת את השם שלך, אבל בשל היותו נפוץ יחסית, בתוצאות הראשונות מופיע מידע על אדם עם אותו שם אבל עם עבר מפוקפק ורק אי שם למטה רואים כמה אזכורים אודותיך.

לא נכנס למגוון הסיטואציות האפשריות כאשר תוצאות החיפוש נתונות לחסדיו של גוגל, אך פוטנציאל הנזק הכלכלי והתדמיתי של מצב שכזה מובן מאליו. לא בכדי כ-50% מהנשאלים השיבו שהם היו רוצים למחוק לפחות אזכור אחד או יותר אודותיהם מתוצאות החיפוש של שמם בגוגל.

המצב הנוכחי, למרות החוקים החדשים שעברו לאחרונה, מקשה מאוד על מחיקה של אזכורים מהרשת. החדשות הטובות הן שלא חייבים למחוק, אפשר לערוך ולהשפיע על תוצאות החיפוש.

אז אם גם אתה החלטת שהשנה החדשה היא זמן טוב לקחת שליטה על השם שלך ברשת ולעשות סדר בתוצאות החיפוש, הנה כמה טיפים לצעדים ראשונים שתוכל לנקוט כבר עכשיו וללא כל עלות.

רשתות חברתיות

אולי חשבת שפייסבוק ואינסטגרם זה בעיקר מקום להעלות תמונות ולשתף מחשבות? שטוויטר לא תפס בישראל? לא הבנת מה העניין עם לינקדאין? לא משנה מה דעתך האישית בעניין, אי אפשר להתעלם מהעובדה שגוגל רואה ברשתות החברתיות כוח עולה וכתוצאה מכך משקלן בתוצאות החיפוש הולך וגדל. כמו שאמרנו, המטרה שלנו כרגע היא להעלות למעלה תוצאות חיוביות ואקטואליות אודותיך ולדחוק רחוק ככל האפשר תוצאות שליליות, לא אקטואליות ולא רלוונטיות.

אז מה אתה יכול לעשות?

לפתוח עוד היום פרופיל חינמי ברשתות החברתיות המובילות: פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר ולינקדאין. להשקיע כמה דקות בפרופיל ולמלא אותו בכמה שיותר פרטים עדכניים. להוסיף תמונת פרופיל, קישור לאתר האישי (במידה ויש), להוסיף חברים ולהצטרף לקבוצות מהתחום שלך. המטרה של כל זה היא להראות לגוגל שמדובר בפרופיל אמיתי, פעיל ומעודכן, כזה שאמור לעלות בתוצאות הראשונות כשמישהו יחפש אותך.

בלוגים חינמיים

ישנן אינספור פלטפורמות חינמיות בהן תוכל לפתוח בלוג תוך דקות ספורות. פלטפורמות בינלאומיות כמו וורדפרסבלוגר או מדיום וגם פלטפורמות ישראליות כמו סלונה, 2all ועוד רבים וטובים. בכל המקרים לא נדרש כל ידע בתכנות או עיצוב וכל מה שצריך זה ידע בסיסי במחשבים ואינטרנט.

על מה יהיה הבלוג? זה כבר תלוי בך. תוכל לשתף שם חוויות ותובנות מבית המשפט, לתת טיפים לאבחון וטיפול במחלות נפוצות או לשתף את כולם בחופשה האחרונה שלך באילת. הנקודה הכי חשובה כאן היא לקרוא לבלוג בשמך (כדי שיעלה בתוצאות החיפוש) ולא להזניח אותו אחרי פוסט או שניים.

לפלטפורמות שצויינו כאן יש סמכות רבה בעיני גוגל והוא נותן להם קרדיט בתוצאות החיפוש. כך שאם יש לך בלוג פעיל ומוצלח שהשם שלך מתנוסס עליו, סביר להניח שהוא יעלה בתוצאות הראשונות כשמישהו יחפש אותך.

מה עוד?

קיים מגוון גדול של כלים ופלטפורמות שניתן להשתמש בהן כדי להשיג תוצאות טובות יותר עבור השם שלך באינטרנט. במאמר הזה ציינו רק חלק קטן מהם וכאלה שתוכל להשתמש בהם כבר עכשיו חינם אין כסף. חשוב לזכור שהמידע שמסתובב עליך ברשת הוא מעין קורות חיים או תיק עבודות דיגיטליים שפתוחים לעיני כל ונותנים רושם ראשוני עליך ועל מה שעשית עד כה. כידוע, רושם ראשוני אפשר לעשות רק פעם אחת, אז כדאי שתעשה את זה טוב.

רוצה לקבל עזרה וייעוץ מקצועי? מעדיף שנעשה את זה בשבילך?

פנה אלינו עוד היום ונשמח להראות לך איך אנחנו יכולים לעזור גם לך להחזיר את השליטה על השם שלך ברשת.

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור