מחיר קידום אתרים – כמה עולה קידום אתרים אורגני וממה מורכב המחיר?

מהם הפרמטרים המשפיעים על מחיר קידום אתרים?

בכל הנוגע לתחום קידום אתרים מחיר יכול להיות פקטור המשתנה בהתאם לפרמטרים שונים. חלקם קשורים לעבודה עצמה, חלקם ללקוח ולתחום הפעילות שלו, וחלקם לחברת הקידום וצורת העבודה שלה. בסופו של יום, חברת קידום אתרים משכללת את כלל המרכיבים הללו לאחר שיחה או שיחות האפיון וההכרת עם הלקוח ומספקת הצעת מחיר על פי מה שהיא חושבת שהיא צריכה כדי לספק תוצאות עבור הלקוח.

הנה כמה מן הפרמטרים המשפיעים על מחיר קידום אתרים בגוגל:

  • מידת התחרות בתחום המקודם – ככל שהתחרות בתחום המקודם תהיה גבוהה יותר, כך נזדקק לתקציב גדול יותר. מה זה אומר תחרות גבוהה? מתחרים רבים שהשקיעו ומשקיעים לאורך זמן תקציבים גדולים כדי למקסם כל אספקט של עבודת ה-SEO. חלקם התחילו לפניכם, התמקמו בעמוד הראשון ומשקיעים מאמצים כדי לבצר את המיקומים שלהם. כלומר, הם פתחו פער שהולך וגדל, שאנחנו צריכים לסגור. אחרים עושים ככל שביכולתם כדי להיכנס לעמוד הראשון. אם אתם רוצים להפוך לשחקן משמעותי בתחום, תצטרכו להיות מוכנים להשקיע סכומים דומים. אם כי כדאי לזכור שמקדם אתרים איכותי יכול להשיג תוצאות טובות ומהירות יותר בתקציב קטן יותר ממה שהמתחרים משקיעים, מה שמוביל אותנו לסעיף הבא.
  • ניסיון ומקצועיות המקדם – בשוק הישראלי יש קשת רחבה של מקדמי אתרים. חלקם מקצועיים מאוד, אחרים פחות. מקדם אתרים מקצועי ידע להפיק את המקסימום מהתקציב שלכם מכיוון שהוא יודע בדיוק היכן להשקיע אותו. סביר להניח שהזמן של אותו מקדם יהיה יקר יותר משל מקדם אתרים בתחילת דרכו, אך בראיה עסקית אתם תרוויחו בגדול. אל תסתנוורו ממחירים זולים מדי, לרוב זה אומר שלמקדם אין הכלים הנחוצים לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר או שהוא צריך לקוחות כדי ״להתגלח״ עליהם, לצבור ניסיון ולהשתפר. זוהי כמובן דרכו של עולם, אך דעו שלכל דבר יש מחיר.
  • קצב ההתקדמות הרצוי – כולנו כבר יודעים ש-SEO זאת עבודה לטווח ארוך. יחד עם זאת, אם אתם נוסעים ברכב במהירות של 100 קמ״ש, אתם תגיעו ליעד שלכם בחצי מהזמן שיקח למי שנוסע במהירות של 50 קמ״ש. כנ״ל בתחום הקידום האורגני. ישנם לקוחות שמעדיפים להשקיע סכומים קטנים יותר כל חודש ולהתקדם בצעדים קטנים עד להשגת היעד, בעוד שאחרים יעדיפו להשקיע יותר על פני פרק זמן קצר יותר, כדי להתקדם כמה שיותר מהר. 
  • נקודת הפתיחה שלכם – אם אתם עושים קידום אתרים בפעם הראשונה, סביר להניח שהפער ביניכם למתחרים שנמצאים עכשיו בעמוד הראשון הוא לא קטן. רוב הסיכויים שמעבר לקישורים שנצטרך להשיג, צריך יהיה גם לעשות עבודת אופטימיזציה יסודית באתר עצמו, להעשיר אותו בתכנים בקצב גבוה עד שנגיע לנקודת איזון מול המתחרים ועוד. כלומר מחיר קידום האתר שלכם יהיה גבוה יותר מאשר אתר שכבר מקודם ונמצא בעמוד שני או אפילו בתחתית העמוד הראשון, מלא בתוכן רלוונטי וקישורים נכנסים שעשו כברת דרך.

כמה עולה קידום אתרים?

רוצים לדבר על מספרים? בשמחה. נתחיל מקידום אתרים במחירים שנעים סביב ה-1000 ש״ח בחודש ומטה. מרבית בעלי העסקים מנוסים, קוראים מעט על קידום אורגני והעלות הצפויה שלו ולא נופלים למלכודות של קידום אתרים בתקציבים מאוד נמוכים, כמו 800 ש״ח בחודש. קידום אתרים הוא תחום טובעני, מורכב וכולל עבודה על פרמטרים רבים. 1000 ש״ח או משהו באזור הזה לא יכסה אפילו את הוצאות העבודה הבסיסיות של המקדם על האתר, שלא נדבר על כך שהתקציב לא יספיק לתכנים, קישורים, שימוש בכלים נחוצים ועוד.

נגדיל ונאמר שעדיף לא לעשות קידום בכלל מאשר להתקשר עם מי שמציע לכם מחיר כזה לקידום אתרים, כי יש סיכוי גדול יותר שהעבודה שלו תגרום נזק לאתר שלכם ותאלצו לשלם בריבית דריבית רק כדי לצאת מזה ולחזור לנקודת ההתחלה. ישנה אפשרות נוספת, שלצערנו אנו נתקלים בה לא מעט עם לקוחות ששילמו סכומים כאלה והיא שחברת הקידום / המקדם פשוט לא עשו כלום, עד שהלקוח הבין זאת ועזב.

מה לגבי קידום ב-1500 ש״ח בחודש? ובכן אנו מכירים כמה מקדמים וחברות קידום אתרים שעובדים עם המחירים האלה. אומנם תקציב זה מאפשר מעט יותר גמישות מאשר 800 או 1000 ש״ח, אולם מחיר זה מתאים בדרך כלל לעבודה בתחומים לא תחרותיים או בהיקף מאוד מצומצם. המיקוד יהיה מצומצם, למשל מעט תכנים שיעלו לאתר או בכלל לא, תוכן זול באיכות ירודה יותר, בניה של מעט קישורים או ללא קישורים כלל (ייתכן שרק קישורים מפלטפורמות חינמיות אשר יעילות פחות) וכו׳. 

קידום אתרים ב-4,000 – 2,000 ש״ח – זהו כבר טווח המחירים הממוצע בשוק עבור עסקים קטנים עד בינוניים המעוניינים לקבל עבודה מקצועית בקידום האתר שלהם. עם תקציב כזה אפשר להשקיע בתוכן איכותי בכמויות סבירות, לבנות קישורים ממקורות מגוונים ואיכותיים ובשורה התחתונה לעשות עבודה משמעותית אשר תגדיל את החשיפה של האתר בתוצאות החיפוש. תקציב זה מתאים לקידום ברמה בינונית עד גבוהה.

קידום אתרים במחיר 15,000 – 5,000 ש״ח ויותר – לרוב מדובר בחברות גדולות או כאלו שרוצות לעשות את המעבר מחברה בינונית לגדולה. בתקציב הזה עבודת הקידום תהיה אידיאלית עבור הצרכים שלהם ותכלול את כל מה שצריך על מנת שהאתר יתקדם בתוצאות החיפוש כמה שיותר מהר ובאופן יציב לאורך זמן. על קצה המזלג, לקוחות אלו יהנו מכתבות באתרים המובילים בישראל, אתרי לווין יעודיים שיבנו אך ורק עבורם, תכנים באיכות ובכמות אופטימלית ואף שיפור באספקטים טכניים הנוגעים לאתר ולחווית המשתמש בו (כגון מהירות טעינה, שיפור המרות וכו׳). תקציבים אלו מתאימים לעבודה בתחומים תחרותיים מאוד.

לסיכום, מחיר קידום אתרים עשוי להשתנות בהתאם לפרמטרים רבים ושונים. כעת אתם יודעים גם את המחירים הממוצעים לקידום אתרים בהתאם למידת התחרות והיקף העבודה הנדרש. לפרטים נוספים והצעת מחיר אטרקטיבית לקידום מקצועי של האתר שלכם צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.