קידום אתרים למתקדמים

אם קראתם את מדריך קידום אתרים למתחילים שלנו באתר כבר בטח הבנתם שיש הרבה מאוד פרמטרים המשפיעים על מיקום האתר שלנו בגוגל. למעשה, מקדם אתרים מקצועי עובד על עשרות כאלה בחודש ובאופן מצטבר אפילו כאלה בטווח הארוך.

במדריך למתחילים נגענו בעיקר במידע בסיסי או מידע וכזה שרלוונטי למקדמים בתחילת דרכם או בעלי עסקים שרוצים להכיר את הנושאים הבסיסיים בקידום אתרים. במדריך זה למתקדמים אנו שואפים לגעת בנושאים שונים קצת יותר לעומק ולהתייחס גם לנקודות ששמורות למי שבקיא בעבודת הקידום האורגני.

רגע לפני שמתחילים, חשוב לציין כי על אף שיוצג כאן תוכן רב ומעשיר, אנו מאמינים בשיטת לימוד הדרגתית. מדריך זה נועד כדי לחשוף בפניכם טיפים מתקדמים, אולם אם תרצו לקרוא לעומק על אחד הנושאים במדריך, תוכלו לעשות זאת בפוסטים ייעודים באתר שלנו העוסקת באופן ספציפי באותו נושא. מוכנים לצאת לדרך?

תוכן עניינים

אם קראתם את מדריך קידום אתרים למתחילים שלנו באתר כבר בטח הבנתם שיש הרבה מאוד פרמטרים המשפיעים על מיקום האתר שלנו בגוגל. למעשה, מקדם אתרים מקצועי עובד על עשרות כאלה בחודש ובאופן מצטבר אפילו כאלה בטווח הארוך.

במדריך למתחילים נגענו בעיקר במידע בסיסי או מידע וכזה שרלוונטי למקדמים בתחילת דרכם או בעלי עסקים שרוצים להכיר את הנושאים הבסיסיים בקידום אתרים. במדריך זה למתקדמים אנו שואפים לגעת בנושאים שונים קצת יותר לעומק ולהתייחס גם לנקודות ששמורות למי שבקיא בעבודת הקידום האורגני.

רגע לפני שמתחילים, חשוב לציין כי על אף שיוצג כאן תוכן רב ומעשיר, אנו מאמינים בשיטת לימוד הדרגתית. מדריך זה נועד כדי לחשוף בפניכם טיפים מתקדמים, אולם אם תרצו לקרוא לעומק על אחד הנושאים במדריך, תוכלו לעשות זאת בפוסטים ייעודים באתר שלנו העוסקת באופן ספציפי באותו נושא. מוכנים לצאת לדרך?

טיפים מתקדמים לאופטימיזציית תמונות בגוגל

אזור התמונות בתוצאות החיפוש הוא דרך מצוינת נוספת לייצר תנועה לאתר שלנו. ביצוע אופטימיזציה לתמונות יכול לסייע לכם לקדם את התמונות שלכם גבוה יותר בתוצאות הללו.

הזכרנו כבר את תגית ה-alt וחשיבותה, אך להלן מספר דגשים שחשוב לקחת בחשבון כאשר מגדירים אותה:

 • תגית alt צריכה להיות באורך של 1-4 מילים לכל היותר. אפשר גם 5 מילים אם זה נדרש אבל באמת שלא צריך מעבר לכך.
 • אין צורך לדחוף את ביטוי המפתח בכוח. נסו לעשות זאת בצורה טבעית אך אם זה לא מתאפשר לא בכוח.
 • השתדלו לתאר מה שרואים בתמונה ולשמור על טבעיות ככל האפשר.
 • אל תשתמשו בתגית alt לתמונות רקע או תמונות המיועדות לדקורציה בלבד.
 

עד כאן כל מה שנוגע לתגית זו. מעבר לכך, בכל הנוגע לטיפול בתמונות, להלן טיפים נוספים למיקסום הפוטנציאל האורגני שלהן:

 • לפני שאתם מעלים את הקובץ לאתר, שנו את שמו במחשב כך שיכיל את מילת המפתח.
 • עשו שימוש בתיוג גאוגרפי לתמונות שלכם על מנת לתת חיזוק נוסף ל-NAP ולשפר את המיקומים שלכם בתוצאות החיפוש הלוקאליות. ניתן להיעזר בכלים חינמיים דוגמת geotagonline.com.
לקריאה נוספת על קידום אתרים לתמונות בקרו במדריך הזה.
 

העשרת עמודים באתר עם סוגי תוכן נוספים

רבות דובר על החשיבות של מדיה עשירה באתר שלכם. מלבד העשרת התוכן לטובת הקידום האורגני, הוספת תכנים עשירים לאתר שלנו יכולים לתרום לנו המון בהקשר של חוויית המשתמש באתר, העלאת זמן השהייה באתר, הפחתת אחוזי הנטישה, שיפור האטרקטיביות עבור הגולשים למעקב אחר תוכן באתר שלנו ועוד.

statistic-1564428_640

מכיוון שרבים מהאנשים הם בעלי אינטליגנציה ויזואלית גבוהה הרי שאותם אנשים יוכלו לספוג טוב יותר את התוכן באתר שלכם באמצעות תמונות, אינפוגרפיקה, סרטונים ומייצגים ויזואליים מאשר באמצעות טקסט כתוב. זה כמובן לא אומר שאתם רוצים לדלג על טקסט כתוב – הוא התוכן החשוב ביותר למנועי החיפוש וגם לגולשים שלכם, אך תוכלו להוסיף מדיה עשירה לעמודים באתר שלכם וזה רק יכול לתרום לכם למדדים השונים שישפרו גם את הקידום שלכם. כך למשל תוכלו להוסיף סרטון קצר המסקר את מה שנאמר במאמר או מציג אותו בצורה של וידאו. תוכלו להוסיף תמונות או אינפוגרפיקה לתוך המאמר ועוד.

טכניקות מתקדמות למציאת נושאים לתכנים חדשים לאתר שלכם

שמירה על אתר מעודכן הוא חלק חשוב בכל הליך קידום אורגני. תדירות העדכון של האתר תהיה תלויה בעיקר בסטנדרט המוצב באותו תחום של האתר, בסוג האתר ובתקציב או הזמן של בעל העסק. ב

דרך כלל נהוג למצוא רעיונות לתכנים לאתר על ידי שאילת הקהל מה הוא מחפש, על ידי ביטוי מפתח ממחקר מילות המפתח שעשינו במסגרת עבודת הקידום או אפילו לקבל השראה לרעיונות מאתרים של מתחרים שלנו.

אך מה קורה כאשר נגמרים הרעיונות? ובכן צריך למצוא רעיונות יצירתיים למציאת נושאים. כל מה שצריך הוא להרחיב את הראייה שלנו ונוכל לגלות אינספור רעיונות חדשים לכתיבה.

 • ניתן להוריד ספרים אלקטרונים (ספרי PDF דיגיטליים אם תרצו) בתחום שלכם. הרי ספר בנוי מתוכן עניינים של נושאים גדולים ובכל פרק בדרך כלל יש המון נושאים קטנים שמדברים עליהם. אתם לא צריכים לקרוא את הספר אלא רק לרפרף בין הכותרות בספר כדי לקבל רעיונות חדשים לכתיבה. בדרך כלל כל ספר יציג לכם עשרות רעיונות חדשים לכתיבה לאתר שלכם.
 
 • ניתן להיכנס למנוע החיפוש של גוגל, להקליד ביטוי מפתח מסוים, לעשות רווח ומבלי ללחוץ על לחץ החיפוש מנוע החיפוש יציע לכם השלמה של ביטוי המפתח ויציג לכם מגוון רעיונות למאמרים/ביטויי מפתח לבסס עליהם תכנים חדשים לאתר שלכם. שימו לב – תוכלו גם כל פעם לעשות מקדמה של אות ולקבל רעיונות שונים. לדוגמה אם ביטוי המפתח שלנו הוא קידום אתרים אז נכתוב "קידום אתרים א" נעשה רווח ולא אנטר וגוגל יתנו לנו רעיונות שממשיכים את מה שכתבנו: "קידום אתרים איך זה עובד?", "קידום אתרים אורגני מדריך", "קידום אתרים אורגני חינם" וכו'. אם תעשו את אותו ביטוי עם ב תוכלו לקבל בתוצאות דוגמאות כמו קידום אורגני באנגלית, קידום אורגני ברוסית וכך הלאה.
 
 • הטריק הפשוט ביותר שנוכל לתת לכם וחבל שלא הרבה משתמשים בו הוא פשוט למצוא מאמרים באנגלית ולתרגם את הכותרות שלהם לעברית. לדוגמה אם יש לכם אתר שהוא פורטל לאימהות למשל תוכלו לכתוב בגוגל באנגלית פורטל לאימהות או טיפים לאימהות או משהו בסגנון ולהיכנס לתוצאות הראשונות, לבלוג של אותם אתרים ולגלות אינספור נוספים מתאימים לכתוב עליהם.
 

שדרגו עמודים רזים באתר שלכם

במסעדות יוקרה, בשונה מהרבה מסעדות בינוניות למשל, אין דבר כזה להגיש מוצרים עם חומרי גלם שאיכותם נפגעה. נסביר במילים פשוטות: תארו לכם שאתם נמצאים עכשיו במטבח של מסעדה יוקרתית. ישנם ירקות למשל שכאשר נמצאים כבר כמה ימים במקרר עשויים לאבד מהטריות שלהם ומהמרקם הטעים שלהם.

שף מקצועי של מסעדת יוקרה לא יעשה שימוש בירקות האלה להכין סלט או מנה כלשהי עבור הלקוחות כיוון שזה עשוי לפגוע באיכות המנה. ככל שהסטנדרט גבוה יותר כך תחלופת חומרי הגלם תהיה מהירה יותר ואלה יישארו טריים ואיכותיים כל הזמן. תארו לכם שלקוח במסעדת יוקרה, שבה הוא אמור לקבל את המנה בתצורתה הטובה ביותר, יקבל מנה עם ירקות או חומרי גלם לא טריים.

הוא עשוי להתלונן, אולי אפילו לכתוב ביקורת חריפה על המסעדה וזה יפגע במוניטין שלה מה שעשוי גם להשפיע על לקוחות אחרים בהגעתם למסעדה, עשוי להשפיע על שפים אחרים והערכתם לשף ולמסעדה המדוברת ועוד. עמודים רזים באתר שלכם הם עמודים שסביר להניח שלא יספקו את הגולשים שלכם והמידע בהם הוא די מוגבל.

יש סטנדרטים מינימליים שצריך לעמוד בהם גם מבחינת איכות התוכן. העשרת עמודים רזים באתר שלכם על ידי תכנים מורחבים יותר תוכל לסייע לכם לקידום עמודים נוספים באתר, לשדרג את המוניטין שלכם בעיני גוגל (ובעיני הגולשים) וזה יתרום משמעותית לקידום האתר שלכם. על הדרך זה ישפר פרמטרים שונים כמו אורך ממוצע של עמוד תוכן באתר, זמן שהייה באתר ועוד. שכן אלה משמעותיים לקידום האורגני שלכם.

כדי להעשיר עמוד קיים תוכלו פשוט להוסיף לו כמה מאות מילים של תוכן, להוסיף תמונות, סרטונים ומדיה עשירה. הבסיס צריך להיות התוכן כמובן. גם אם מדובר בעמוד של מוצר באתר שלכם השתדלו לפרט 100-200 מילים על המוצר ודוגמאות לשימוש בו. השתדלו לראות מפרט טכני של המוצר. מחיר, פידבקים ועוד. הימנעו מספאם מיותר ותוכן ממוחזר שחוזר על עצמו שעשוי לעצבן גם את גוגל וגם את הגולשים שלכם.

שיפור ה-CTR מתוצאות החיפוש

יש הרבה דרכים שבהן ה-CTR שלכם יכול להשפיע על איך שגוגל רואה את האתר שלכם. ראשית, אתם יכולים לחבר גוגל אנליטיקס וגוגל סרץ' קונסול לאתר שלכם ולעקוב אחר יחסי המרה באתר ולאפשר גישה מלאה לגוגל לבדוק יחסי המרה באתר.

גם ללא החיבור הזה לגוגל יש כמה וכמה דרכים למצוא יחסי המרה באתר שלכם והיא בהחלט מתחשבת בהם למדידת איכותו של האתר שלכם וזה משפיע על הצגתו במנועי החיפוש. האזור הבסיסי ביותר שהיא מסתכלת עליו היא כמות החשיפות שאתר מסוים מקבל בתוצאות החיפוש אל מול כמות הלחיצות שהוא מקבל.

מסה-מדיה-ctr-1024x976

באופן טבעי אם יש אחוז לחיצות גבוה לאתר מסוים כנראה שהמוניטין שלו טוב יותר בקרב הגולשים ולכן גוגל תרצה להציג אותו גבוה יותר בתוצאות החיפוש. מבחינת המקדמים כמובן מה שמשפיע על שיפור ה-CTR במדד זה יהיה על ידי שיפור תגיות המטא באתר (תגית הכותרת ותגית התיאור אותן מגדירים לכל עמוד בנפרד). כמו כן ניתן להשתמש בסימנים שונים כדי לצבוע ולהעשיר את התוצאות בצורה מגוון וייחודית ועל ידי כך למשוך יותר תשומת לב לאתר שלכם בתוצאות החיפוש.

מלבד מדד זה ישנם מדדים נוספים באתר שלכם שתוכלו לשפר בהם את ה-CTR ועל ידי כך לשפר את המיקומים בגוגל. כמו למשל היחס שבין כמות הקוראים של פוסט באתר לכמות התגובות בו, היחס שבין כמות הקורסים לכמות השיתופים של הפוסט, היחס שבין המבקרים בעמוד צור הקשר לאלה שבאמת השאירו פרטים ועוד.

הוספת הנעה לפעולה לאתר שלכם וכיצד זה יכול לעזור לקידום שלכם בגוגל?

חשוב להבין כי עבודת קידום חכמה היא עבודת קידום שמנצלת את הכוח של ההמון ומגייסת אותו לטובת הקידום של האתר ולא רק לבסס את העבודה סביב החלק היזום של המקדם. לדוגמה: אנשים המבצעים פעולות שונות כמו תגובות או שיתופים לאתר שלכם יכולים לסייע במדדים שונים לקידום האורגני בגוגל.

גוגל מייחסת חשיבות רבה למדד הפעילות של הגולשים באתר, לכמות השיתופים של תכנים באתר שלכם, לאחוזי CTR גבוהים יותר ועוד. אלה מושפעים על ידי פעילות הגולשים ובעזרת הנעה לפעולה תוכלו להשפיע משמעותית על פעילות הגולשים.

רוצים לעשות ניסוי? הקימו דף נחיתה שהוא בדיוק אותו דבר. כאשר ההבדל בין דף נחיתה 1 ודף נחיתה 2 הוא רק ההנעה לפעולה בעמוד. כלומר, באחד העמודים הוסיפו הנעה לפעולה – לדוגמה: "הרשמו כאן באתר וקבלו את הספר הזה במתנה! מהרו להירשם נחלק רק עוד 13 עותקים בלבד!"

כעת הקימו קמפיין ממומן של 200 שקלים בדיוק לכל אחד מדפי הנחיתה, כאשר הקמפיינים ירוצו על אותן מודעות, מילות מפתח ובאותן שעות וימים. מתוך כמות האנשים שנכנסו לכל אתר מדדו את אחוז ה-CTR, כלומר את יחס ההמרה שבין כמות הכניסות לאנשים שנרשמו ותופתעו לגלות כי בעמוד עם ההנעה לפעולה ב-99% מהמקרים יהיו גבוה יותר.

ככל שתקציב הקמפיין שלכם יהיה גדול יותר ותביאו יותר אנשים לאתר שישתתפו בניסוי כך הנתונים יהיו מדויקים יותר ותיווכחו לדעת את ההבדלים. מכאן – החשיבות של הנעה לפעולה באתר שלכם. בעזרת עבודה יחסית פשוטה והכרחית תוכלו לשפר משמעותית את ביצועי האתר שלכם ומדדים שונים הקשורים גם לקידום האורגני של האתר. עודדו אנשים לשתף את הפוסטים שלכם, להגיב להם, להוריד ספרון מתנה, לצפות בקורס אונליין, להירשם לאתר, ליצור אתכם קשר ועוד.

הישארו מעודכנים בעולם ה-SEO

נעשה אתנחתא קלה מהדברים הטכניים ונרצה לבקש מכם להישאר מעודכנים כל הזמן לגבי החדשות בתחום. כלומר, אם אתם מתכננים להיות מקדמי אתרים במשרה מלאה ובוודאי כאשר תתחילו לעבוד עבור לקוחות שמשלמים לכם על זה כסף – הלימודים הם חלק בלתי נפרד מהשיפור שלכם כמקדמים וחלק בלתי נפרד מהעבודה שלכם.

מכיוון שמדובר בתחום מאוד דינאמי וגוגל מבצעת לא מעט שינויים במנוע החיפוש לאורך הזמן, כאשר בכל שנה-שנתיים יש איזה עדכון גדול שעשוי להשפיע משמעותית על תוצאות החיפוש, הרי שחשוב מאוד להישאר מעודכנים בתחום. תוכלו לקרוא בבלוגים של מקדמים מובילים מכל העולם, לצפות בעדכונים בערוצי היוטיוב, להתעדכן בעדכונים ובהכרזות הרשמיות של גוגל. כמובן שכדאי לחזור ולבקר בבלוג המתעדכן שלנו על מנת להישאר עם האצבע על הדופק.

בלוגים מומלצים מהעולם בהם תוכלו להתעדכן במידע מהשטח ו-case studies שיספקו תובנות מעניינות:

 • Backlinko – הבלוג של בראיין דין. מתעדכן לעיתים קרובות ומציע שפע של מידע מעמיק וקייס סטאדיז רבים ומעניינים.
 • Diggity Marketing – הבלוג של מאת׳ דיגיטי. מידע שמגובה בנתונים ותוצאות מהשטח. מאוד ענייני ומעשיר.
 • Gotch SEO – הבלוג של נתן גוטש. משתף בהמון ניסויים מעניינים ובדיקות של כלים ושירותים שונים.
 

קישורים שליליים – איך לזהות ולהסיר אותם?

בדרך כלל אנו מזכירים קישורים כחלק חשוב מאוד בכל הליך קידום וזה נכון מאוד. מרבית האזכורים הקשורים לקישורים יהיו קישורים חיוביים. כלומר – כמה הם חשובים, איך לקשר בצורה נכונה, איך למצוא קישורים סמכותיים לאתר וכו'. בחלק זה נרצה לדבר אתכם דווקא על קישורים שליליים אשר פוגעים בקידום האתר שלכם בגוגל. משום כך, כדאי לכם לפעול לטובת מציאה מהירה שלהם ולדאוג להסירם ו/או להסיר את ההשפעה שלהם מקידום האתר שלכם.

ראשית – מהם קישורים שליליים או מזיקים?

יש כמה סוגים של קישורים מזיקים. אלה יהיו בדרך כלל קישורים שמקורם יהיה בהחלפת קישורים הדדית (אתם תקשרו לאתר שלי ואני אל האתר שלכם). במינון נמוך ובצורה טבעית מתוך מאמר באתר לא אמורה להיות בעיה עם זה אולם במינון גבוה יותר או כאשר מדובר בקישורים מפוטר או מהתפריט של האתר לדוגמה זה כבר יכול לעשות בעיות.

קישורים נוספים שיכולים להזיק יהיו קישורים באיכות נמוכה או קישורים המגיעים באתרים בעייתיים. קישורים אלו יכולים להגיע אלינו כתוצאה מעבודת קידום של מקדמים מתחילים ולא מנוסים אשק גרמו יותר נזק מתועלת.

מה יכול להפוך קישורים למזיקים?

ישנם מספר מאפיינים אשר יכולים להפוך קישור לבעייתי:

 • קישורים מאתרים שאין להם שום קשר נושאי לאתר שלכם – אמנם ניתן להיות יצירתיים ולמצוא הקשרים בין נושאים שונים, אך לא כדאי שאתר של עורך דין יקבל חלק גדול מהקישורים שלו מאתרים העוסקים בניקיון, קייטרינג לאירועים או אינסטלטורים.
 • קישורים הדדיים – אם הוצאתם קישור מהאתר שלכם לאתר של מישהו אחר והוא בתמורה החזיר לכם קישור מאותו אתר לאתר שלכם. כמות גבוהה של קישורים כאלו מעלה חשד למניפולציה ועלולה לפגוע בשני האתרים.
 • קישורים מסביבה בעייתית – בעוד שקישור מתגובה באתר רלוונטי, שמאשר רק תגובות איכותיות הוא תוספת מבורכת לתמהיל הקישורים שלכם, הרי שקישור מדפים מלאים בתגובות זבל אוטומטיות שמפנים גם לתחומים אפורים זה לא משהו שאתם רוצים להיות חלק ממנו.
 • ריבוי קישורים מאותה כתובת ip – ישנם מקרים בהם אתרים רבים מאוחסנים באותו שרת, על אותה כתובת ip. עד כמה זה סביר שכל האתרים הללו יקשרו אליכם בצורה טבעית? לא סביר בעליל וגם גוגל יודע זאת.
 • קישורים שמגיעים מאתרים בעלי פרופיל קישורים מוספאם – אם פרופיל הקישרים של האתר אשר מקשר אליכם זועק לשמיים מקישורים באיכות ירודה ו/או פרופיל אנקורים לא טבעי בעליל – במוקדם או במאוחר הוא עלול לפגוע גם באתר שלכם.
 • קישורים מאתרים שנמצאים בענישה ידנית או אלגוריתמית – אם האתר שמקשר אליכם לא עולה בחיפוש site: אז הוא לא סרוק בגוגל. זה יכול לקרות בגלל ענישה ידנית אך גם משום שגוגל טרם סרק את האתר (כאשר מדובר באתר ותיק שלא מופיע בגוגל כלל, סביר יותר להניח כי מדובר בענישה). ענישה אלגוריתמית קצת יותר קשה לזהות, אך ישנו טריק אחד שיכול לעזור לכם בכך: חפשו את שם הדומיין (למשל masamedia) ולאחר מכן הקלידו את הסיומת אך נעשה זאת עם רווחים במקום נקודות. כלומר אם באופן רגיל היינו מקלידים masamedia.co.il אז במקרה הזה נקליד masamedia co il. אם דף הבית של האתר עולה באחת משלושת התוצאות הראשונות – מדובר באתר לגיטימי. במידה שדף הבית לא עולה בעמוד הראשון כלל – מדובר ככל הנראה באתר שנענש על ידי האלגוריתם של גוגל.

כיצד נוכל לבדוק את הקישורים הבעייתיים באתר שלנו?

באתרים שאליהם מגיעים קישורים רבים אי אפשר לעקוב ידנית אחר הקישורים ולכן ההמלצה היא לעשות שימוש בכלים שונים. כך למשל תוכלו לעשות שימוש ב-Ahrefs או ב-Majestic SEO ובעזרת הכלים הללו לעקוב אחר הקישורים הנכנסים לאתר שלכם. הכלים הללו יציגו לכם מגוון נתונים הקשורים בקישורים הנכנסים אליכם כולל ציון איכות לקישורים, זיהוי קישורים בעייתיים או בעלי איכות נמוכה ועוד.

כיצד נוכל להיפטר מהקישורים הללו?

יש שתי דרכים עיקריות לעשות זאת. הראשונה היא על ידי הסרה פיזית, ידנית. כלומר הסרה של הקישור מהמקור שלו. זאת תוכלו לעשות בהנחה שאתם יזמתם את הקישורים או כפנייה לבעלי האתר המקשרים אליהם ובקשה מנומסת לשנות את הקישור לאיכותי יותר על ידי שילוב נכון יותר שלו באתר (או לבקש להסיר את הקישור לגמרי).

במידה שהאופציה הזו לא עוזרת ובעלי האתר המקשר אלינו לא משתפים פעולה או שאין לנו דרך ליצור אתם קשר נוכל לעשות שימוש ב- Disavow Tool של גוגל ולהגדיר בו את הקישורים הספציפיים או האתרים שמהם יוצאים אלינו קישורים שנבקש מגוגל לא להתייחס לקישורים הללו. גוגל לא ממש אוהבת את הפתרון הזה וממליצה להשתמש בו רק במידה שאי אפשר להסיר את הקישורים באופן ישיר וידני. את הקובץ עם הקישורים שאתם מבקשים מגוגל לא לסרוק ולהתייחס אליהם תצטרכו להעלות לסרץ' קונסול של גוגל.

שיפור תקציב הזחילה

לגוגל יש תקציב זחילה. כלומר כמה כתובות URL היא יכולה לסרוק בכל זמן נתון. משום כך, עם מיליארדי אתרים שקיימים, גם תקציב הזחילה לאתר שלכם יהיה מוגבל.

 

תקציב-זחילה-גוגל-1024x982

לכן, כדי להגדיל את תקציב הזחילה שלכם עם הבוטים של גוגל ולגרום לבוטים של גוגל לסרוק יותר עמודים באתר שלכם, לסרוק עמודים חדשים במהירות ובכלל לבצע סריקות מהירות יותר לאתר שלכם תוכלו לבצע מספר פעולות:

 • היררכיית תוכן באתר – מלבד החשיבות של בניית היררכיית תוכן טובה לאתר אתם רוצים לוודא שבהיררכיה הזו הביטויים החשובים ביותר יקבלו קרבה גדולה יותר לעמוד הבית ויקבלו גם קישורים פנימיים מעמודים באתר כדי לשפר את הסיכוי שהם יסרקו לעתים קרובות יותר.
 • קישורים פנימיים – בנו מערך קישורים פנימיים בין עמודי האתר מה שיעזור לגוגל בוט של גוגל לסרוק עוד עמודים באתר שלכם כולל עמודים חדשים.
 • מפת אתר – צרו מפת אתר XML ושגרו אותה בגוגל סרץ' קונסול. הקפידו מפעם לפעם לעדכן את קובץ מפת האתר שלכם ולשגר אותה מחדש בסרץ' קונסול.
 • שגיאות 404 – תקנו שגיאות 404 באתר על ידי ביצוע הפניות 301 לעמודים הנכונים.
 • קישורים חיצוניים – הכניסו קישורים לאתר ולעמודים חדשים בו מאתרים חיצוניים סמכותיים.
 

ניקוי רעלים לאתר

אם אתם משקיעים חודשים או שנים בקידום האתר שלכם ואתם מרגישים שהוא לא מתקדם יותר מדי, למרות שיש לו בסיס קישורים איכותי ותכנים טובים הרי שיש בעיה במקור אחר. ייתכן והאתר שלכם מלא בתוכן זבל או בעמודי זבל שפוגעים בתהליך הקידום, ייתכן שיש קישורים בעייתיים הפוגעים בקידום האתר שלכם, ייתכן שגוגל העניש את האתר בגלל פעולות שלכם או של אחרים. לכן במקרים כאלה ואחרים ההמלצה היא לא להעמיס עוד קישורים, עוד תכנים לאתר ועוד פעילות קידום כפי שרבים נוהגים לעשות כדי "לדרבן" את הליך הקידום – אלא לעשות לאתר שלכם ״ניקוי רעלים״.

בשלב הראשון כדאי יהיה לנקות את האתר מעמודי זבל. כל העמודים שיש להם תוכן רזה, עמודי אינדקסים, דפים ישנים ולא מעודכנים, דפים שעונים על אותם שאילתות, עמודים עם תכנים חלשים או בינוניים שאינם מקבלים מספיק תנועה או ציון סמכות מגוגל ועוד. חלק מהעמודים תוכלו לשדרג באמצעות תוכן חדש ורלוונטי, העשרת התוכן בעמודים והרחבת התוכן בכל עמוד אבל חלק מהעמודים כדאי פשוט לנקות. כמו כן כדאי לדאוג לקובץ robots.txt ולבקש מגוגל לא לאנדקס עמודים שונים באתר כמו עמוד צור קשר, עמודי הרשמה, עמודי תשלום ועמודים נוספים שעשויים לגזול מתקציב הזחילה של האתר שלכם.

שילוב USP בתגיות הכותרת

USP הוא קישור של Unique Selling Proposition כלומר הצעת מכירה ייחודית אם תרצו בתרגום חופשי לעברית. אנו יודעים שלתגיות הכותרת והתיאור שאנו כותבים לכל עמוד באתר שלנו יש משמעות על כמות האנשים שישימו אלינו לב בתוצאות החיפוש וכמה מתוכם בפועל ילחצו על התוצאה שלנו.

ובכן אם תוסיפו USP מעניין לטייטלים שלכם תוכלו להגדיל משמעותית את כמות הלחיצות על התוצאות שלכם. השתדלו לתת טייטלים מספריים. לדוגמה: תכשיטים ב50% הנחה, שירותי הדברות נמלים בחצי מחיר, 1+1 על מכשירי חשמל שבמבצע וכו'. זה לא מתאים לכל עמוד באתר כמובן אלא לעמודים של מוצרים, שירותים וכד'. אפילו לעמודי מאמרים שמקדמים ביטויי מפתח שגם הם יכולים להיות כשירותים זה יכול להתאים.

תוכן מעמיק ויסודי יותר

אולי דיברנו על זה מעט בהקשר של הארכת עמודים רזים אולם אם ניתן לזה רגע יותר במה בואו נדבר על כמה ארוך המאמרים שלנו באתר צריכים להיות? לפי התוצאות בגוגל במרבית התחומים מסתבר שכתבות ארוכות יותר או עמודים מרובי תוכן זוכים לרוב להיות בתוצאות הראשונות בגוגל. יש לכך כמה סברות שמחזקות את הנושא הזה:

 • ראשית כאשר מדובר במאמר בעל תוכן רב, בהנחה שהתוכן אינו ספאמי ואינו תוכן מרוח שחוזר על עצמו, הרי שמדובר בתוכן בעל ערך, תוכן עשיר ותוכן מפורט שיכול מאוד לעזור לגולש.
 • גוגל רוצה להעניק חוויית גלישה טובה ללקוחות שלו, כלומר לאפשר לגולש להיכנס לתוצאות שיספקו לו כל מה שהוא צריך ורצה לדעת ולא לטרטר אותו מאתר אחד לאחר. מכאן שעמודי תוכן מפורטים וארוכים יותר לרוב יעשו את העבודה.
 • גם אם הגולשים לא באמת קוראים כל פסקת טקסט במאמרים הארוכים הללו הם עדיין מרפרפים בין הכותרות וקוראים מה שמעניין אותם. מבחינה סטטיסטית זה מעלה את זמן השהייה באתר שזה כאמור הזמן שבו הגולשים משקיעים באתר שלכם. זהו פרמטר מאוד משמעותי בכל הקשור לקידום בגוגל.

עד כאן המדריך הכללי שלנו לקידום אתרים למתקדמים. אנו מזמינים אתכם להמשיך ולהעמיק בפוסטים נוספים למטה ולבדוק כלים לקידום אתרים אשר יכולים להקל עליכם מאוד. בסופו של דבר, בתחום שבו רב הנסתר על הגלוי, הטיפ הכי טוב שלנו אליכם הוא להישאר בעניינים ולנסות במו ידיכם תיאוריות שונות על מנת לבחון את התוצאות בשטח (לא על אתרים שחשובים לכם כמובן). השתדלו ללמוד ולהתפתח כל הזמן כיוון שעולם הקידום הוא דינמי ומשתנה לעתים קרובות.

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור