מה זה indexnow ולמה כדאי לכם להכיר אותו?

אחד המושגים הטכניים החדשים בתחום הקידום האורגני הוא IndexNow. מושג זה נכנס אלינו לאחרונה כטכנולוגיה חדישה ומהירה לאינדוקס מהיר יותר של דפים. על אף שבדרך כלל גוגל היא זו שמובילה את נושא העדכונים החדשים, התוספות והחידושים בתחום הרי שהפעם מדובר בשת"פ של Bing ו-Yandex. גוגל כרגע מתייחסת לזה כאל ניסוי שלא בהכרח תרחיב אותו אולם אם אתם מתמקדים בקידום אורגני במנועי חיפוש אחרים כמו בינג, יאנדקס, באידו ואחרים כדאי בהחלט להכיר מושג זה.

איך indexnow עובד?

בדרך כלל רוב המיקוד שלנו בקידום האורגני מתנקז לקידום בגוגל. בתור מנוע החיפוש הפופולרי, המתקדם והמוביל אנו יוצאים מנקודת הנחה שאם הדפים שלנו מאונדקסים בגוגל הם יאונדקסו גם במנועי החיפוש האחרים, אם נקדם את האתר בהתאם לצרכים של גוגל הוא יקודם על הדרך גם במנועי חיפוש אחרים. כדי לאנדקס עמוד חדש במהירות בגוגל (או לפחות לבקש מהם לאנדקס במהירות עמוד חדש שלנו) היינו צריכים להשתמש בכלי הסרץ' קונסול של גוגל. 

עם IndexNow נוכל לשלוח ביקשה ישירה באמצעות מפתח API שיישב בשרת שלנו כקובץ טקסט פשוט. המפתח יהיה ייחודי לדומיין שלנו וכל שנצטרך לעשות הוא לשלוח את בקשת ה-https לעמוד החדש. לדוגמה: אם פתחתנו עמוד בנושא שירות חדש באתר שלנו ואנו רוצים לבקש מ-Bing לסרוק אותו במהירות אז נקליד את הכתובת הזו:

https://www.bing.com/indexnow?url=https://www.mywebsite.co.il/mynewservice

הפרוטוקול הינו משותף כרגע לכל מנועי החיפוש ושליחה למנוע חיפוש אחד אמור לשלוח גם למנועי חיפוש אחרים. ניתן לשלוח את הבקשה בכל פעם שאנו יוצרים עמוד חדש או כאמור לשלוח במכה מספר בקשות. 

התאמה לוורדפרס

וורדפרס היא מערכת ניהול התוכן הפופולרית ביותר ולכן יש עליה לחץ גם כן לאמץ את התקן החדש. עם זאת צוות הפיתוח של וורדפרס לא ממש מתלהב להוסיף תקנים חיצוניים לליבה של המערכת שלהם. קרוב לוודאי שנכון לקריאת מאמר זה כבר יש תוספים שונים שמבצעים את העבודה הזו או שבקרוב נראה שמייקרוסופט מפתחת תוסף משלה שיותאם לוורדפרס כמו שלגוגל יש את תוסף ה-AMP מטעמה). 

האם מקדמי אתרים צריכים בהכרח את indexnow?

התשובה לכך היא לא. גוגל מאנדקסת עמודים חדשים יחסית במהירות וסורקת עמודים חדשים יחסית במהירות. גם באתרים איטיים יחסית לא אמורה להיות בעיה בנושא. כמו כן ניתן לבקש מגוגל לאנדקס את העמוד החדש דרך שליחת מפת אתר ממשתמש הסרץ' קונסול שלכם אולם בכל מקרה הבקשה נשלחת באופן מידי ואולם אין זה אומר שגוגל תטפל בזה באופן מידי. עדיין אורך מעט זמן בין הבקשה לטיפול בפועל של סריקת העמוד בהתאם לאופן שבו גוגל מבצעת את הדברים. 

אז מתי INDEXNOW יכול להיות שימושי אתם שואלים?

כאשר צריך לשלוח כמה עמודים יחד זה יכול להיות מאוד שימושי. למעשה הפרוטוקול של IndexNow מאפשר לשלוח עד 10 אלף עמודים בכל פעם תיאורטית כמובן. הרבה יותר קל ומהיר לשלוח את הבקשה כך מאשר להוציא אינספור בקשות אחת אחרי השנייה של הסרץ' קונסול. כמובן שכולם מחכים לשמוע מגוגל שהם אכן תומכים בפרוטוקול זה באופן מלא כדי שזה יהיה אפקטיבי אולם כרגע זה לא המצב.

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור