קידום אתרי וורדפרס – האם זו המערכת המושלמת לקידום אתרים בגוגל?

אם יש לכם אתר המבוסס על מערכת התוכן של וורדפרס, אתם נמצאים בחברה טובה. נכון לכתיבת שורות כ-455,000,000 אתרים ברחבי העולם, אשר מהווים כ-35% מסך כל האתרים ברשת, עובדים על וורדפרס. המספרים האלה הופכים אותה למערכת התוכן הפופולרית ביותר בעולם כיום וככל הנראה גם הנוחה והיעילה ביותר לקידום אורגני. מלבד העובדה שגוגל מאוד אוהבים אתרי וורדפרס הרי שגם האפשרויות הרבות שהמערכת מציעה לנו, הגמישות היתרה בעריכת קוד האתר, לצד אלפי תבניות ובתשלום, וכן התוספים המקצועיים שניתן להתקין – מעניקים לה יתרון בפער ניכר על פני כל הפלטפורמות האחרות.

קידום אתרים וכיצד שירות זה עוזר לעסק שלנו?

אנו יוצאים מנקודת הנחה שכבר יצא לכם לשמוע לפחות פעם אחת על המושג קידום אתרים ועל החשיבות שלו לעסק שלכם. אם טרם יצא לכם לשמוע, הרי שאתם לפחות מבינים את החשיבות של קידום האתר שלכם במעלה תוצאות החיפוש של גוגל. מנוע החיפוש של גוגל הוא מנוע החיפוש הפופולרי, החכם והמפותח ביותר בעולם ולכן אם אתם משקיעים בקידום האתר שלכם בגוגל, סביר להניח שהוא יעשה את דרכו למעלה בתוצאות החיפוש גם במנועי חיפוש אחרים כמו: יאהו, בינג, יאנדקס ואחרים. קידום אתרים (או קידום אורגני אם תרצו) מסייע לעסק שלכם בכמה מישורים:

 • תנועת גולשים – בהתאם לביטויי המפתח שאתם מקדמים ונפח החיפוש שלהם – תוכלו ליצור תנועת גולשים שוטפת באתר שלכם. הגולשים הללו הם לקוחות פוטנציאליים של העסק וכל שנותר לכם הוא לנתב את התנועה שלו לביצוע פעולות שונות באתר כאשר אתם מבססים את האמון בין הצדדים תוך כדי: יצירת קשר דרך האתר, השארת פרטים, קביעת פגישה, רכישת מוצר וכו'.
 • מוניטין – להיות ראשון בגוגל זה כבר מזמן לא רק יותר תנועה של גולשים אלא גם ממצב את החברה בראש רשימת החברות המובילות באותו התחום. גולש הרואה את שם החברה שלכם בין התוצאות הראשונות בגוגל כאשר הוא מבצע חיפוש של שירות/מוצר/נושא מסוים – הוא מחזיק מכם כחברה מובילה באותו התחום. אם הוא יחפש כמה ביטויים סמוכים וברובם או בכולם תופיעו בתוצאות הראשונות אז ככל הנראה מיצבתם את עצמכם בראש הרשימה של הגולש. כך חברות קטנות הרוויחו מוניטין גדול ולקוחות רבים לאורך השנים גם אם היו להם פחות עובדים ותשתיות מאשר לחברה גדולה יותר בתחום.
 • הכנסה ועבודה לאורך זמן – יותר גולשים באתר שלכם = יותר לקוחות ויותר הכנסה לעסק. גם לאחר שתחליטו לסיים את עבודת הקידום על האתר, במידה והיא בוצעה מספיק זמן לפני כן, אתם עדיין תהיו מבוססים בתוצאות הראשונות לפחות לעוד כמה שבועות או חודשים שבהם תוכלו ליהנות מגולשים והכנסה.

האם כל אחד יכול לתפעל אתר וורדפרס בקלות?

פאנל הניהול של וורדפרס הוא מאוד קל להבנה וניתן להתקין אותו גם בעברית. צריך להבין כמה דברים כדי לנהל את האתר לגמרי בעצמכם כמו למשל על ההבדל בין עמודים לפוסטים, מה זה ווידג'טים, איך לנהל את התפריטים באתר, איך לעבוד עם אלמנטור ועוד. אם אין לכם זמן, כוח או סבלנות להתעסק עם זה תוכלו בהחלט לשכור את שירותינו בניהול האתר שלכם ולהיות בראש שקט. כמו כן חברת קידום אתרים שתבצע כבר שירות קידום אתרים לאתר שלכם היא חברה המנוסה בניהול אתרי וורדפרס ולכן גם תוכל לסייע לכם בדברים שונים בניהול האתר במידת הצורך.

האם יש חסרונות לשימוש בוורדפרס?

החיסרון היחיד אולי שנוכל לחשוב עליו בהקשר של וורדפרס הוא העובדה שצריך לקחת תבנית קיימת ולבסס עליה את ההתאמות עבור בעל העסק. בגדול אתרים בתכנות מלא כבר די עברו מן העולם ונדיר מאוד שמישהו שוכר שירות כזה כיוון שאפשר לערוך כל חלק באתר הוורדפרס ולשנות אותו לגמרי גם אם בחרנו בתבנית מסוימת שתהווה את הבסיס לאתר. מדובר באופציה זולה יותר מתכנות מלא והשליטה המלאה פשוט מאשרת את העובדה שעל אף שזהו אולי החיסרון היחידי של וורדפרס מדובר למעשה גם ביתרון.

יתרונות קידום אתרים בוורדפרס:

 • גוגל מאוד אוהבים אתרים מבוססי וורדפרס. בעיקר בשל הקוד המסודר של האתר והנוחות של הזחלן של גוגל לסרוק את האתר.
 • ניתן להתקין תוספים שונים בקלות דרך המשרד האחורי של האתר. תוספים אלה יעזרו לנו בפעולות שונות הקשורות לקידום האתר.
 • 99% מהתבניות המוצעות היום לוורדפרס, החינמיות והפרימיום, מותאמות כבר רספונסיבית ומציגות חוויית משתמש גבוהה – אלו פרמטרים חשובים מאוד לגוגל.
 • נוחות מרבית למקדמי אתרים ולבעל האתר בביצוע פעולות הקשורות לניהול השוטף של האתר ולקידומו בגוגל.
 • גישה מלאה לעריכת קוד האתר, בין אם מדובר בעמוד ספציפי ובין אם מדובר בקבצי המקור של האתר.

שימוש בתוספים העוזרים לקידום האתר ומקלים את העבודה

אחד היתרונות הגדולים ביותר לשימוש במערכת וורדפרס היא השימוש בתוספים שונים. באנגלית הם נקראים פלאגינים. התוספים הללו, כמו התבניות, ניתנים להתקנה דרך המשרד האחורי של האתר. ישנם אינספור תוספים לוורדפרס: חלקם בחינם, חלקם בתשלום. ישנם גם תוספים המאפשרים שימוש בחלק ממה שהתוסף יכול להציע וגרסת הפרימיום שלו תפתח את כל ההרשאות שלו. שימוש בתוספים הוא מאוד נפוץ בכל אתר וורדפרס ויש תוסף כמעט לכל דבר. ניתן להתקין תוסף שיקפיץ חלונות באתר, תוסף השותל פרסומות של גוגל אדסנס באתר, תוסף ליצירת עמוד "צור קשר" מקצועי באתר, תוספי נגישות לבעלי לקויות ועוד אינספור תוספים אחרים. ביניהם גם תוספי SEO מומלצים מאוד ועוזרים לעבודת הקידום של האתר.

תוספים מומלצים לקידום אתרי וורדפרס:

 • תוסף Yoast – טוב זה חייב להיות התוסף הראשון ברשימה שלנו. מדובר בתוסף SEO הטוב ביותר או לפחות הפופולרי ביותר כאשר מדובר בקידום אתרי וורדפרס. התוסף מציג לנו בכל עמוד תוכן ופוסט במשרד האחורי שלנו את הציון שלו ל"האם העמוד מותאם לקידום אורגני". למעשה, הציון מוצג בצורת רמזור: אדום = יש לבצע התאמות בעמוד, כתום = יותר טוב אבל יש עדיין כמה תיקונים שכדאי לבצע, ירוק = העמוד קיבל ציון טוב מבחינת ההתאמה שלו לקידום בגוגל.כדי לדעת מה לשפר, מתחת לפוסט שלכם במשרד האחורי אם תרשמו את ביטוי המפתח המרכזי לאותו עמוד יוצגו בפניכם הערות כיצד לשפר את ציון העמוד. לדוגמה: לכלול את הביטוי בצורה נקייה בכותרת המאמר. לכלול את הביטוי בצורה נקייה בפסקה הראשונה של המאמר. לכלול אותו מספיק פעמים במאמר אך גם לא יותר מדי (בדרך כלל אזור ה1%-2% חזרות זה מומלץ). שימוש בביטוי המקודם בתגית ALT של תמונה במאמר, הוספת קישור יוצא מהמאמר ועוד.
 • תוסף W3 טוטאל קאש – מדובר בתוסף פופולרי מאוד שיעזור לכם לקצר את זמן הטעינה של העמודים באתר שלכם. אם הגולשים נכנסים לאתר שלכם ולוקח זמן רב עד שהעמודים באתר נטענים סביר להניח שהם יצאו מהר מהאתר. מלבד העובדה שתאבדו לקוחות פוטנציאליים הרי שזה מקצר משמעותית את זמן השהייה הממוצע באתר שלכם וזה פרמטר שעשוי לפגוע בקידום האורגני של האתר.
 • תוסף Smush – תוסף נהדר עם מספר פונקציות הקשורות לתמונות באתר, כאשר העיקרית שבהן היא האפשרות לכווץ את משקל התמונת באתר שלכם באופן אוטומטי או לפי הגדרות שתבחרו. הכיווץ מתבצע כך שגודל התמונה יורד באופן משמעותי, בעוד שאין כל פגיעה באיכות התמונה הנראית לעין. עוזר מאוד להאיץ את מהירות הטעינה של עמודים המכילים תמונות ומשמעותית על אחת כמה וכמה עבור גולשים המגיעים לאתר דרך הטלפון הנייד.׳

לסיום – טיפים כלליים לקידום אתרים במערכת וורדפרס

אם האתר שלכם חדש מומלץ להתחיל להזין אותו בתוכן. מלאו את עמודי האתר הראשיים הנמצאים בתפריט הראשי באתר שלכם ולאחר מכן הוסיפו גם קצת מאמרים למלא את הבלוג באתר. במידה ומדובר באתר קיים מומלץ להתקין את תוספי ה-SEO המומלצים ולהתחיל להתאים את התכנים למבנה הקידום האורגני המומלץ. דאגו לאפשרויות שונות ליצירת קשר עם העסק על מנת שהגולש יחפש כמה שפחות איך ליצור עמכם קשר. התקינו תוסף נגישות לאתר.

ארגנו את התפריטים של האתר בצורה נוחה ויעילה לניווט מבחינת הלקוח וזכרו כי חווית שימוש טובה באתר שלכם תסייע לקידום האורגני של האתר. במידה והשתמשתם בתוכן דמו כדי להתקין תבנית פרימיום מסוימת שמצאה חן בעיניכם – זכרו למחוק את כל תוכן הדמו מהאתר ולהלביש עליו את התכנים החדשים שלכם. מכאן והלאה כדאי לתת לחברת קידום מקצועית לטפל לכם בעבודת הקידום השוטפת של האתר ולעשות שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים, ידע וניסיון מקצועי לביצוע העבודה על הצד הטוב ביותר.

חברת מסה מדיה מתמחה בשיווק בדיגיטל ופועלת לטובת קידום לקוחותיה בגוגל בהצלחה רבה תוך שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים וידע מקצועי רב בתחום. אנו נשמח להעניק לכם את שירותי הקידום האורגני לאתר שלכם ולהצעיד אתכם במעלה תוצאות החיפוש של גוגל תוך שיפור חוויית השימוש באתר שלכם, הגדלת אחוזי ההמרה שבין גולשים ללקוחות וניהול שוטף של האתר. אנו מבינים שמה שמעניין את הלקוח בשורה התחתונה זה תוצאות ואנו ממוקדים בהשגתם. צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח להיפגש.

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור