צ'אטבוט למסחר מקוון – 4 טיפים לצ'אטבוט שיעזרו להרחיב את העסק המקוון שלכם

לאחרונה כמעט כל חנות מקוונת משתמשת בצ'אטבוט למסחר מקוון. ייצור לידים, מציאת מוצרים רלוונטיים, מתן מענה לשאלות לגבי משלוחים והחזרות, ומעקב אחר הזמנות – צ'אטבוט למסחר מקוון מסוגל לבצע משימות מגוונות. והוא מבצע אותן במחיר זעום לעומת העסקת צוות ייעודי למשימות אלו. יכולות אלו הופכות את הצ'אטבוט למסחר מקוון לכלי שימושי מאוד לחנויות חדשות, שצריכות לבסס את עצמן בשוק תחרותי ללא הפריווילגיה של זמן ומשאבים. במאמר זה, אנחנו מביאים בפניכם מספר טיפים מהירים לניצול יתרונות הצ'אט בוט למסחר מקוון בתור חנות מקוונת ההולכת וגדלה.

טיפ מספר 1: צ'אטבוט פופולרי יותר מאשר אפליקציות כיום.

כאשר מגיעה העת לבחור בין אפליקציה לסמארטפון לבין צ'אטבוט לאתר האינטרנט, עוד ועוד חנויות בוחרות באפשרות השנייה. מחקרים רבים מצביעים על כך שבועת האפליקציות כבר התפוצצה, עם מספרי הורדות הולכים ויורדים באופן ניכר משנת 2016. זוהי בערך אותה תקופה בה הצ'אטבוטים נכנסו למיינסטרים בתור כלי עסקי, ומשתמשים רבים התרגלו אליהם בזכות תוצאות מיידיות.

הסיבה שבגינה צ'אט בוט למסחר מקוון פועל כל כך טוב באינטראקציה עם לקוחות נובעת מהעובדה הפשוטה שאנשים רוצים לדבר. שיחות בצ'אט נוטות להיות קצרות יותר מאשר בשנים קודמות, ולקוחות באינטרנט מצפים כעת לאפשרות לשוחח עם צ'אטבוט למסחר מקוון בכל אתר אינטרנט בו הם מבקרים. הם אוהבים את המהירות והנוחות של הקלדת שאלה לחלון הצ'אט וקבלת תשובה מיידית ורלוונטית. לשם השוואה, תהליך הניווט העצמי באתר וחיפוש אחר מידע יכול להיות מעייף ולקחת זמן רב הרבה יותר ממה שהלקוח יכול להרשות לעצמו לבזבז באתר קניות אחד.

לכן, בתור עסק מקוון חדש המחפש לתפוס את תשומת ליבם של לקוחות פוטנציאליים, תוכלו לעזור לעצמכם מאוד על ידי יצירת צ'אט בוט למסחר מקוון לחנות שלכם בהקדם האפשרי.

טיפ 2: מצאו את פלטפורמת פיתוח הצ'אטבוט הנכונה לכם.

כאשר החלטתם ליצור צ'אטבוט למסחר מקוון, השלב הבא שלכם יהיה למצוא את פלטפורמת הצ'אט בוט הנכונה. בעלי עסקים קטנים רבים טועים כאשר הם מנסים לפתח צ'אטבוט בעצמם מאפס. אלא אם כן יש לכם כישורי תכנות ייעודיים למשימה זו וידע לגבי בינה מלאכותית, החלטה כזו יכולה לעלות לכם ביוקר. אתם תבזבזו זמן רב מדי, וכתוצאה כסף רב מדי, על מוצר שברוב המקרים לא יעבוד כראוי.

פלטפורמת פיתוח צ'אטבוט יעילה, מצד שני, תבין את הדרישות שלכם ותייצר צ'אט בוט שתמלא אותן. הצ'אטבוט החדש שלכם יהיה מוכן תוך זמן קצר, ללא מאמץ מצדכם. כאשר תחליטו על פלטפורמת צ'אטבוט, זכרו לבחור את זו שמציעה לכם ממשק פשוט שתוכלו להבין. שימוש בפלטפורמה כזו יעזור לכם להגדיר ולנהל את הצ'אטבוט למסחר מקוון שלכם בעצמכם, ללא הצורך בידע בתכנות או קידוד.

טיפ 3: אף צ'אטבוט אינו מושלם ביום הראשון.

נכון, אתם צריכים תסריט צ'אט טוב כדי לקבל את התוצאות שאתם רוצים מהצ'אט בוט שלכם. אבל אתם לא צריכים לבזבז זמן רב מדי בליטוש התסריט מהרגע הראשון. זאת מכיוון שבלתי אפשרי לצפות כל שאלה שהלקוחות שלכם עלולים לשאול. הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא להתחיל עם השאלות השכיחות ביותר, ולתת לבינה המלאכותית לזהות את השאר ולהביא אותן לתשומת ליבכם. כשהם יתחילו לשוחח עם לקוחות, הצ'אטבוטים הטובים ביותר יוכלו ללמוד את השפה ומילות המפתח שלהם, לעבד אותן ולזהות את הפערים בתסריט הנוכחי. תוכלו להשתמש בתובנות אלו על מנת לעדכן את התסריט ולהמשיך להתאים את הצ'אטבוט שלכם לצרכי הלקוחות.

טיפ 4: חברו את הצ'אטבוט שלכם עם מערכת CRM

כשהצ'אטבוט שלכם יעלה לאוויר ויתחיל לשוחח עם לקוחות, הוא יוכל לספק לכם מידע יקר ערך ותובנות לגבי התנהגות לקוחות, העדפות ודאגות. על מנת לנצל יתרון זה עד תום, שלבו את הצ'אט בוט שלכם עם מערכת ניהול קשרי  הלקוחות (CRM) שלכם. על ידי שליחת לידים ובקשות תמיכה ישירות למסגרת שירות הלקוחות שלכם, הצוות שלכם ואתם תהיו בעמדה מצויינת לסגירת הלידים החדשים ולאספקת שירות טוב יותר ללקוחות קיימים.

בקצרה, התייחסו לצ'אטבוט למסחר מקוון שלכם כמרכיב עיקרי בעסק המקוון שלכם, ולא רק כאפשרות נוספת באתר האינטרנט שלכם. זה יאפשר לכם לנצל את היתרונות הרבים שפיתוח צ'אטבוטים מביא לעסק שלכם, לבנות ואמינות ולהגביר את ההכנסות.

אודות VirtualSpirits

VirtualSpirits היא הפלטפורמה המובילה בעולם לבניית צ'אטבוט לאתרי אינטרנט ועסקים. עם למעלה מ-12,000 לקוחות מסביב לעולם המשתמשים בפלטפורמת הצ'אטבוט ליצירת לידים, שירות לקוחות ומכירות.

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור