יאנדקס מטריקה – כלי חינמי לניתוח מקיף של ביצועי האתר שאתם חייבים להכיר

הזירה הדיגיטלית משמשת כפלטפורמת הפרסום והשיוקו האפקטיבית ביותר בעולם בשנים האחרונות הודות, הרבה בזכות היכולת לאסוף ולנתח נתונים שונים וחיוניים כגון ביצועי התכנים באתר, מקורות תנועת הגולשים, התנהגות באתר, אחוזי המרה וסטטיסטיקות חיוניות נוספות המפאפשרות לשפר את הקיים ולשאוף ללא הרף להגדלת החזר ההשקעה בפרסום. למעשה ללא איסוף נתונים אנו כאילו יורים חצים בערפל ולא נדע מה אנו צריכים לשפר בקמפיין הפרסום שלנו ובאתר שלנו. אחד הכלים החכמים והמתקדמים ביותר היום המוצעים אשר מציע את כל המידע הנחוץ לקהל הרחב, בחינם לחלוטין, הוא יאנדקס מטריקה.

מהו יאנדקס מטריקה?

גוגל הוא מנוע החיפוש הגדול ביותר בעולם כיום וגם הפופולרי שבין מנועי החיפוש, אולם בכל הנוגע לשוק הרוסי יאנדקס הוא מנוע החיפוש הגדול והפופולרי ביותר, בעיקר ברוסיה אך עבור דוברי רוסית בכל רחבי העולם. חברת יאנדקס החל את דרכה כמנוע חיפוש בלבד בשנת 97 ולאורך השנים פיתחה אינספור פיצ'רים כמו מייל, דפדפן, שירותי תרגום, שירותי אחסון, שירותי פרסום ועוד. יש המשווים בין יאנדקס לגוגל בשל הדמיון בין שתי החברות לפחות מבחינת הכלים השונים שאלו מציעות.

לגוגל יש את גוגל אנליטיקס וליאנדקס יש את יאנדקס מטריקה. כמובן מבלי לפגוע בשימוש בגוגל אנליטיקס ובצורך של הכלי המדהים הזה – ליאנדקס מטריקה יש יתרונות רבים נוספים וכולם מסופקים בחינם ללא גרסת פרימיום ועלויות נוספות. יאנדקס מטריקה היה נקרא בתחילת דרכו WebVisor ובשנת 2010 הוא נרכש על ידי יאנדקס ככלי נהדר לניתוח ההתנהגות של המשתמשים. לאורך השנים הכלי התפתח ושודרג מספר פעמים ובשנת 2014 יצאה לאור גרסה 2.0 של הכלי. כיום הוא נחשב לאחד הכלים החינמיים הטובים והחשובים ביותר בעולם הפרסום, זאת בעיקר בשל כליו ויתרונות הייחודיים בשילוב עם כלי האנליטיקס שיש בכלים אחרים.

מה יאנדקס מטריקה מציע לנו?

כמו בכל כלי אנליטיקס גם ביאנדקס מטריקה יש כמה כלים חשובים מאוד לניתוח נתונים, הפקה וייצוא של דוחות ועוד. בין היתר המידע הנאסף יהיה על כמות הגולשים באתר, יחסי המרה, מהיכן מגיע הקהל שלנו, פילוח לפי קהלים שונים, מידע אודות ביטויי מפתח ותוכן ועוד. לכאורה כלי דומה מאוד לגוגל אנליטיקס עד כה מה שנקרא אולם היתרון המיוחד והאמיתי של יאנדקס מטריקה הוא במפות החום שלו וביכולת להקליט את פעילות הגולשים.

מפות חום – אחד הפיצ'רים המדהימים במערכת

מפת חום מוכרת לנו מתחומי רבים ושונים. היא דרך ויזואלית נהדרת להציג לנו מערך נתונים מסוים בצורה ברורה ונוחה וכאשר מדובר במפות חום המציגות את פעילות הגולשים באתר האינטרנט שלנו מדובר בביצי זהב שחשוב לשמור אותן קרוב לחזה. אז אם סיימנו לקשקש אודות כלי האנליטיקס הרגילים שיש כמעט בכל כלי אנליטיקס – בואו נגיע לחלק המיוחד של יאנדקס מטריקה והוא מפות החום.

מפת חום יאנדקס מטריקה

במערכת הניהול של הכלי תמצאו את אזור ה-MAPS. באזור זה תוכלו לשחק עם הכלי של מפות החום. מדובר בכלי חינמי הנכלל במשתמש שלכם כחלק מכל הפעילות החינמית ביאנדקס מטריקה. הכיל מספק לנו 4 סוגים של מפות: מפות גלילה, מפות קליקים, מפות קישורים וניתוח של טפסים באתר. מסוג בכלי שאין אותו בגוגל אנליטיקס ולא באף כלי אנליטיקס חינמי אחר. יש כמה כלים בודדים בתשלום כדוגמת הוטג'אר המספקים מפות חום אבל לא ככלי חינמי כמו ביאנדקס מטריקה שבו כל הכלים והנתונים ניתנים בחינם ללא גרסת פרימיום עם פיצ'רים נוספים שהם גובים עליהם כסף.

4 מפות החום של יאנדקס מטריקה

  • מפת קישורים – מפת נתונים נהדרת וחשובה מאוד. מפה זו מאפשרת לנו לראות בחלוקה לצבעים את הקישורים באתר שלנו ובלחיצה על הצבע/הקישור יפתח חלון קטן עם נתונים אודות הלחיצות על אותו קישור. זה מידע שיכול לתת לנו מיצג חשוב לגבי אילו קישורים יותר פופולריים באתר שלנו ואילו מקבלים פחות הקלקות וזקוקים לשינוי מיקום או שינוי בתיאור הכפתור כדי למשוך יותר הקלקות.
  • מפת גלילה – עוד מפה נהדרת שבאמצעות צבעי חום מראה לנו את מידת הפופולריות של חלקי העמוד לפי גלילה לאורכו. הצבעים החמים יהיו האזורים הפופולריים ביותר בעמוד. משמאל למעלה יופיעו לכם גם נתונים אודות כמות הצפיות בעמוד וזמן ממוצע של שהייה בחלק זה בתוך העמוד.
  • מפת קליקים – מפה זו מציגה לנו בצורת מפת חום את האזור הפופולריים ביותר באתר עליהם הגולשים לחצו בכל מסך. לדוגמה: באתרים בהם לחיצה על הלוגו תוביל לדף הבית תוכלו לראות את הסימון של מפת החום. עמוד פופולרי בתפריט שלכם גם כן יקבל סימון של צבע אדום – כלומר פעילות גבוהה. כמו כן נוכל לאזורים אזורים נוספים באתר מלבד קישורים עצמם בהם הגולשים לחצו ועל ידי כך לראות אולי יש משהו בעיצוב האתר שמטעה את הגולשים וגורם להם ללחוץ לשווא על חלק מסוים, משהו שאולי עשוי לפגוע בחוויית המשתמש באתר וכדאי לתקן אותו.
  • ניתוח טפסים – מפה זו היא יותר דוח ויזואלי המציג מספר נתונים אודות הטפסים באתר שלכם. לדוגמה טפסי צור קשר, הרשמה לתפוצה ועוד. הדוח יציג לכם כמה אנשים מילאו את הטופס ושלחו אותו, כמה מילאו את הטופס ולא שלחו אותו, כמה זמן לקח למלא כל שדה, מהם השדות שלא מולאו ואילו שדות מולאו לפני נטישה ועוד.

להקליט את פעילות הגולשים באתר מרגע הכניסה ועד היציאה

כלי נוסף של יאנדקס מטריקה הוא היכולת להקליט את ההתנהגות של הגולשים בתוך האתר שלכם ולראות ממש מה הם עשו באתר: באילו עמודים ביקרו, מה הם עצרו לקרוא, אילו טפסים הם מילאו וכו'. ישנם כמה כלים ברשת שניתן להקליט דרכם את התנהגות הגולשים אך כולם דורשים תשלום בעבור זה בעוד יאנדקס מטריקה מציע לנו את המידע הזה בחינם.

מעקב תנועות ולחיצות עכבר

בכפתור session replay במשרד אחורי של יאנדקס מטריקה תוכלו לראות רשימה של הגולשים לפי סדר הביקור שלהם באתר ואם תלחצו על PLAY תוכלו לראות את ההתנהגות שלהם באתר. מידע זה חשוב מאוד לשיפור חוויית השימוש באתר, לראות אילו דפים קופצים לעין ישר ומה מעניין את הקהל שלכם ומה פחות.

מספר יתרונות של שימוש ביאנדקס מטריקה

ליאנדקס מטריקה יש קהל מעריצים רב בגזרת השיווק הדיגיטלי וקהל זה של משווקים שעושים בכלי הזה שימוש רק הולך וגדל. זאת לא רק בשל מפות החום הייחודיות של יאנדקס אל מול כלים אנליטיים חינמיים אחרים אלא בשל יתרונות רבים נוספים:

  • הנתונים אינם מוגבלים לסאמפל דאטה כמו בגוגל אנליטיקס.
  • במידה ושפת האתר היא רוסית יאנדקס יציג לכם גם ביטויי מפתח שהובילו אל האתר גם מהתוצאות האורגניות וגם מהקמפיין הממומן שלכם.
  • הכלי ניתן לשימוש בחינם ללא עלות כלל. אין בו פיצ'רים או כלים נוספים הניתנים בתשלום נוסף.
  • ניתן לחבר את הקמפיין הממומן ליאנדקס מטריקה לצפייה בנתוני המרות.
  • הכלי בעל API המאפשר התממשקות לכלים נוספים, בין היתר גוגל אנליטיקס, וזה נהדר לעשות שימוש ביותר מכלי אחד לניתוח נתונים.

יאנדקס מטריקה הוא כלי נהדר לא רק עבור השוק הרוסי אלא בכלל ואם תעשו בו שימוש נכון הוא ייתן לכם יתרון נוסף על פני מפרסמים אחרים ובוודאי מתחרים בתחום שלכם.

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור