איך לבחור חברת אחסון לאתר שלכם

חברת אחסון אתרים היא חברה המטפלת באחסון של אתר העסק שלכם. לבחירת שרת האחסון הנכון יש השלכות משמעותיות על ביצועי האתר, מיקומיו בתוצאות החיפוש ובשורה התחתונה – על היכולת שלו לייצר לכם פרנסה. ישנן חברות אחסון המציעות את שירותיהן לכל סוגי האתרים וישנן חברות המתמחות באחסון אתרים ייעודי, כאשר הנפוץ בהם הוא אחסון אתרי וורדפרס.

מה אנחנו מחפשים בחברת אחסון, מה ההבדלים בין חברות אחסון מחו״ל לבין חברות ישראליות ואיך תוכלו לבחור את המקום הנכון, שיספק את התוצאות הטובות ביותר לאתר הנפלא שלכם? הכל בהמשך הפוסט.

באופן כללי, ישנם כמה נושאים שכדאי מאוד שחברת האחסון שלכם תספק ב-2020. המרכזיים שבהם:

 • תעודת אבטחה (SSL) ולו הבסיסית ביותר.
 • גיבויים אוטומטיים לאתר – לפחות אחת לשבוע. רצוי על בסיס יומי.
 • שטח אחסון נדיב לאתר שלכם עם מקום לגדול – לפחות 1GB.
 • ללא הגבלת נפח תעבורה ומסדי נתונים – על מנת שלא תצטרכו לדאוג מיותר מדי מבקרים באתר.
 • שימוש בכונני SSD לביצועים מהירים יותר.
 • תמיכה 24/7  – לפחות במה שנוגע לבעיות קריטיות כמו נפילת האתר מהאוויר.
 • התחייבות ל-99.9% זמינות של האתר.
 • ממשק ניהול נוח בשפה שלכם (משהו סטנדרטי כמו cPanel או פאנל מותאם בשירות אחסון מנוהל).

החדשות הטובות הן שיותר ויותר מהסעיפים הנ״ל הופכים לברירת מחדל של חברות אחסון עם מוניטין טוב. אז אחרי שהבנו את הבסיס, ההתלבטות הבאה תהיה בדרך כלל האם לבחור בחברת אחסון ישראלית או ללכת על חברה בינלאומית מחו״ל? בואו נראה מה היתרונות והחסרונות של כל אחת.

חברות אחסון אתרים בישראל

לחברות אחסון בישראל ישנם מספר יתרונות בולטים:

 • זמני טעינה – במידה והאתר שלכם פונה בעיקר או רק לקהל ישראלי, חברת אחסון בישראל תהיה האופציה העדיפה (במידה וכסף הוא לא השיקול המרכזי). שרתים שנמצאים בישראל לרוב מגיבים מהר יותר לבקשות גולשים מישראל, מה שעוזר לאתר לעלות מהר יותר. מהירות האתר היא נושא קריטי למי שרוצה להנות ממיקומים גבוהים בתוצאות האורגניות של גוגל, ובאופן כללי לחווית השימוש באתר. אתרים שעולים תוך יותר מ-3 שניות, יאבדו כ-50% מהגולשים שהגיעו אליהם. לא חבל?
 • אבטחה – ישראלים הם מטרה עבור גורמים עוינים מרחבי העולם והזירה הדיגיטלית לא שונה מהבחינה הזו. מדי יום ישנם מאות ואף אלפי ניסיונות פריצה לאתרים ישראלים מסיבות כאלה ואחרות. חברות אחסון ישראליות ערוכות לכך ורובן נוקטות אמצעים לחיזוק אבטחת האתרים המאוחסנים אצלם. למשל הן יודעות לחסום מראש גישה ממדינות בעייתיות. חלקן אף מגדירות כברירת מחדל את האופציה להתחבר לממשק ניהול האתר אך ורק מישראל. מדובר באמצעים שחברות אחסון בחו״ל אינן נוקטות בהם לרוב, זאת משום שהן משרתות לקוחות מכל רחבי העולם וגישה כזו פשוט לא פרקטית מבחינתם.
 • שירות – בעוד ששירות הלקוחות בחו״ל הוא במקרים רבים טוב יותר מאשר בישראל (ולא רק בכל מה שנוגע לתחום הספציפי הזה), אם אינכם דוברי אנגלית (או לצורך העניין רוסית / ספרדית / צרפתית), כדאי מאוד לעבוד עם חברה ישראלית דוברת עברית שתבין אתכם ואתם אותה.

חסרונות של חברות אחסון בישראל:

 • מחיר – אחסון אתרים בישראל יהיה כמעט תמיד יקר יותר, לעיתים באופן משמעותי, מאחסון בחו״ל. אפשר לומר שזה קשור באמצעי האבטחה הנוספים שרוב החברות בישראל נוקטות כדי להגן על עצמן ועל האתרים המאוחסנים אצלן, ברמת התחרות בשוק, ואפשר גם להניח שמדובר במשהו מורכב יותר שמהווה חלק מיוקר המחיה והעסקים בישראל. בכל אופן זהו פרמטר שצריך לקחת בחשבון.

חברות אחסון אתרים בחו״ל

היתרונות והחסרונות של שירותי האחסון בחו״ל, הם למעשה היפוך של הסעיפים שהזכרנו לעיל.

 • מחיר – היתרון הבולט ביותר של חברת אחסון אתרים מחוץ לישראל. התחרות הרבה מכל רחבי העולם, מביאה חברות רבות לספק שירותים איכותיים במחירים מגוחכים לעומת המקבילה הישראלית. הדבר משמעותי עוד יותר לבעלי עסקים המחזיקים אתרים גדולים (או יותר מאתר אחד), עם נפחי תעבורה גבוהים. מעבר לחברות אחסון אמריקאיות מוכרות כמו godaddy, siteground, hostgator ודומיהם, בחיפוש זריז ניתן למצוא חברות ממזרח אירופה למשל המציעות עולם ומלואו במחירים של דולרים בודדים בחודש. כמובן שאנו ממליצים לנקוט משנה זהירות, לקרוא ביקורות ולהיזהר מהצעות שנראות טוב מדי מכדי להיות אמיתיות. בשורה התחתונה, ברוב המקרים תוכלו להשיג מחיר נמוך משמעותית בחברת אחסון מחוץ לישראל.
 • מהירות טעינה – במידה והאתר שלכם מוכר מוצרים, מציע שירותים ובאופן כללי פונה לשוק הגלובלי, מבחינת ביצועים, ככל הנראה תקבלו את התמורה הטובה ביותר לכסף שלכם באחסון בחו״ל. אפשר כמובן תמיד להשתמש גם בשירות CDN אשר מאחסן את תוכן האתר שלכם על שרתים מקומיים במדינות שונות וטוען אותן מהאזור הקרוב ביותר לגולש, על מנת לשפר עוד יותר את מהירות האתר. ככלל, מיקום שרת האחסון בקרבה גיאוגרפית למדינות היעד שלכם, אמור לשפר את ביצועי האתר עבור הלקוחות הפוטנציאליים שלכם.
 • שירות – אם אתם דוברי אנגלית ואין לכם בעיה להתכתב עם נציג בצ'אט (פופולארי מאוד ברוב חברות האחסון בחו״ל), תוכלו ליהנות משירות אדיב ומקצועי 24/7 בכל חברת אחסון אתרים שמכבדת את עצמה. זוהי פריבילגיה שלא קיימת במרבית חברות האחסון בישראל, בכל אופן לא כאשר מדובר בתקלות שאינן מוגדרות קריטיות.
 • אבטחה – חברות אחסון גדולות מוכרות לרוב יהיו בעלי אמצעי אבטחה נאותים. יחד עם זאת, באופן כללי, בשל האיומים הרבים על אתרים ישראלים, רמת האבטחה הסטנדרטית שתקבלו בחברת אחסון ישראלית, תהיה לרוב טובה ואפקטיבית יותר מהמקבילה שלה בחו״ל.

לא כל שרתי האחסון נבראו שווים

אז קראתם והפנמתם את הנקודות שהזכרנו עד כה וחלטתכם אם אתם רוצים לאחסן את האתר שלכם בישראל או בגולה. נהדר. אבל רגע, החברות מציעות סוגים שונים של שרתים ומסלולים, מה נכון עבורכם?

רוב החברות יציעו אופציות שונות שמיועדות לאתרים בעלי צרכים שונים. כך למשל בעוד ששרת שיתופי יהיה זול יותר ביחס לאופציות אחרות, תצטרכו לחלוק את המרחב עם אתרים נוספים ולקוות שהשכנים שלכם לא יעוררו בעיות (הדבר דומה למגורים בבניין). כל עוד אתם חולקים את המרחב עם אתרים לגיטימיים שלא עושים מניפולציות שונות, אין סיבה לדאגה. אופציה זו מתאימה לרוב האתרים.

לחלופין, תוכלו לעלות רמה ולהשקיע בשרת VPS, ראשי תיבות של Virtual Private Server. מה זה בעצם? שלב אחד מעל השרת השיתופי הסטנדרטי ורמה אחת מתחת לאופציה היקרה והמפנקת ביותר אליה נתייחס מיד. בקצרה, שרת VPS הוא שרת ייעודי, רק שהוא אינו מוקצה רק לכם. אתם חולקים אותו עם עוד מספר אנשים. אם אמרנו ששרת שיתופי הוא כמו דירה בבניין מגורים, הרי ששרת VPS משול לבית פרטי שחולק לשתי משפחות. אתם עדיין נהנים מכל היתרונות של ״בית פרטי״ אך לא חולשים על כולו ועדיין צריכים לתת דין וחשבון לבעל הבית. אופציה זו עדיפה עבור אתרים בינוניים וגדולים אשר עושים שימוש במשאבים רבים יותר מאתר תדמיתי סטנדרטי.

כל זה מביא אותנו לאופציה השלישית, היקרה והאיכותית ביותר – שרת פרטי/ייעודי. כן אתם למעשה שוכרים שרת מחברת האחסון אשר כולו שלכם בלבד. אם תרצו, מגורים בבית פרטי, ללא שכנים וללא שותפים. תוכלו לבחור את כוח העיבוד של השרת ולהגדיר את פעילותו כאוות נפשכם. ברוב המקרים בחבילה זו תקבלו גם כתבות ip ייחודית לכם. אופציה זו מתאימה למותגים גדולים אשר לא רוצים להסתכן בשום צורה בשיתוף שטח האחסון עם אתרים אחרים, וחשוב להם להיות בשליטה מלאה על פעילות וביצועי שרת האחסון שלהם.

במקביל לשלושת האופציות לעיל, ישנם גם שירותי אחסון אשר הותאמו מראש לפלטפורמת האתר שלכם. שירותים אלו מכונים גם ״אחסון אתרים מנוהל״. כך למשל אם אתרכם בנוי על וורדפרס, תוכלו לרכוש אחסון ייעודי לוורדפרס. היתרון הגדול בשירות מסוג זה הוא התאמת השרת, על ידי חברת האחסון, לביצועים אידיאליים של אתרי וורדפרס על ידי הגדרות שונות ותוספים ייעודיים. שירותים אלו זמינים לפלטפורמות הפופולאריות כגון וורדפרס, ג'ומלה ומג'נטו.

זה הזמן לבחור

אם הגעתם עד לכאן, כל הכבוד. יש לכם את הידע הבסיסי והחשוב ביותר על מנת לקבל החלטה מושכלת בנוגע לאחסון האתר שלכם. כמו שוודאי כבר הבנתם, ישנם ניואנסים שונים בתחום וחשוב להכיר אותם. לצערנו, אנו נתקלים במקרים רבים מדי של בעלי עסקים שהשקיעו בבניית אתר מצויין אך הלכו על חבילת אחסון זולה וסטנדרטית שלא מאפשרת לאתר שלהם למקסם את ביצועיו. הם לא עשו זאת מתוך כוונה רעה, אלא בשל אי הבנה של חשיבות הנושא. זאת גם אחת הסיבות המרכזיות שהביאה אותו לכתוב את הפוסט שזה עתה קראתם.

לסיכום, כשאתם ניגשים לבחור חברת אחסון, הגדירו תחילה את הצרכים שלכם, את מיקום קהל היעד ואת מה שחשוב לכם לקבל מחברת האחסון. לאחר מכן בדקו מספר חברות ושימו לב לאותיות הקטנות של מה שהן מציעות (מוזמנים להעתיק את רשימת הבולטים מתחילת הפוסט ולוודא שהם כלולים בהצעה). תמיד כדאי גם לחפש חוות דעת על החברה ושירותיה ברשת. רוב החברות בשוק הן די ותיקות ויש עליהן מספיק ביקורות כדי שתבינו עם מי יש לכם עסק. הכי חשוב, אל תתפשרו על הבית שאתם בוחרים לאתר שלכם. מגיע לו את הטוב ביותר!

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור