072-338-4444

קידום אתרי וויקס (WIX) – האם זאת באמת בעיה או רק מיתוס ישן?

לא משנה להיכן תפנו את האוזן, תמיד תוכלו לשמוע דעות משמיצות ודעות בונות לגבי קידום אורגני של אתרי Wix השונים, אבל לא תמיד יש ביסוס לביקורות הקוטלות שאנשים מרעיפים על קידום אתרי וויקס בתוצאות החיפוש של גוגל.

קידום אתרים אורגני, הוא ביטוי ומונח כללי לגבי סוגים רבים ושונים של פעולות שניתן לבצע, כדי למתג ולשווק את העסק, לגרום לאתר העסק להופיע גבוה יותר בתוצאות החיפוש וכדומה. כשאתם מרימים אתר לאוויר, אפשר לבחור במספר פלטפורמות שעליהן "יונח" האתר, ומבין הפלטפורמות שמאפשרות בניית אתר באופן מאוד ידידותי ופשוט, אפשר למצוא את פלטפורמת WIX. מקדמי אתרים רבים טוענים כי קידום אורגני של אתר Wix הוא מאוד בעייתי, ואף ממליצים לעבור מיד לפלטפורמת WordPress אשר מתועדפת על ידי גוגל יותר מאשר Wix. עצה אחת? אל תמהרו לזרוק את אתר ה-Wix שלכם לפח, כי ניתן להגיע אתו לתוצאות מרשימות של קידום אורגני בגוגל.

למה אומרים שקידום אתרים בעייתי עם וויקס

עדיף שנתחיל מהסיבות העיקריות לכך שאנשים טוענים כי קידום אורגני לאתרי וויקס הוא בעייתי. ראשית, כבר עכשיו נציין שרוב הסיבות הללו כבר לא רלוונטיות כיום – לאחר שחברת WIX השקיעה הון עתק במהלך השנים בכדי לבצע אי-אלו התאמות שונות ושינויים בפלטפורמה שלהם. אחת הסיבות (שמקורה בכלל באזור שנת 2015) לטענה שקידום Wix הוא בעייתי, טמונה בכלל בראשית דרכה של הפלטפורמה – כשהיא השתמשה באפשרויות וטכנולוגיות של פלאש.

באותה תקופה, גוגל בכלל לא התעסקה עם סריקת טכנולוגיות כאלו, ולפיכך – לא יכלה אפילו לדרג אתרים שמשתמשים בסוג טכנולוגיית פלאש. אז זאת, למשל, סיבה שממש לא רלוונטית כיום. עשינו ביטול על המיתוס הזה? יופי, נמשיך הלאה.

בעבר, אחד הדברים שזעזעו אנשים שביקשו לבנות אתרי וויקס, היה האופן בו הקישורים היו מוצגים. לקישור (URL) תמיד היו מלווים כל מיני סימנים ( %#65^#) שגרמו לשם הדומיין להיראות מאוד לא מקצועי. כיום, אתם מקבלים בדיוק את כתובת האתר המקצועית והידידותית שאתם זקוקים לה, כך שאם שם החברה שלכם הוא "super magevet" , אז הדומיין שלכם יהיה: www.supermagevet.com.

אז אפשר לסכם שגם זה שייך לאסכולת המיתוסים על WIX. לא רלוונטי כבר.

אז מה מקדמים, Wix או WordPress?

איך אומרים, אין עשן בלי אש? אז יש משהו שבאמת חשוב לזכור לגבי קידום אתרי וויקס בגוגל ובתוצאות החיפוש. אם אתם מחזיקים ברשותכם אתר Wix ישן, מאותה תקופה בה ה-URL היה נראה קטסטרופה, הקידום אכן עשוי להיות בעייתי עבורכם. אמנם האתרים הללו עברו שדרוגים ואופטימיזציה, אך אכן קיימים פה ושם קשיים בקידום האתר (בעיקר בנושא של הפניות, אך זה נושא כבר עמוק יותר).

כיום, כשיוצרים אתר אינטרנט בעזרת פלטפורמת WIX, יש הרבה יתרונות, היות ומדובר בפלטפורמה שכל אחד יכול לגשת אליה ולהתעסק בה. אתרי וויקס מהווים מענה מאוד ידידותי וקל לתפעול – אתם יכולים, תוך שעה שעתיים, לבנות לעצמכם אתר אינטרנט שנראה לא פחות ממצוין ומאוד מקצועי. כלומר, אם יש לכם קמפיינים בהולים שאתם צריכים להעלות לאוויר, Wix היא בהחלט התשובה עבורכם. אלא אם כן, יש לכם מעצב ומפתח בהישג יד שיכולים לבנות לכם אתר WordPress באופן בהול. כמובן ושכירתם של אנשי מקצוע אלו עולה כסף, כך שבוויקס תוכלו למצוא מענה חינמי ועשיר.

אמנם וויקס מאפשרים בניית חנויות אינטרנט, אך אם אתם מעוניינים להקים ולקדם אורגנית אתר e-commerce רציני, מומלץ דווקא לבחור בפלטפורמת וורדפרס, שמעניקה תמיכה וגב יותר חזק, ואפשרויות רבות יותר של מסחר אלקטרוני בחנות האונליין שלכם.

איך כל זה קשור לקידום האורגני בעצם

מאוד פשוט, היות ואתרי Wix הם כל כך קלים לתפעול ולניהול, תוכלו לנהל את האתרים שלכם במקביל לדרישות של גוגל עבור קידום אורגני. כלומר, במילים פשוטות יותר, אם יהיה לכם מאוד קל להזין תכנים, תמונות, סרטונים וכו', קיים סיכוי שתעשו עבודה יותר טובה בקידום האורגני שלכם עבור העסק או האתר הפרטי.

קידום אורגני מתבסס על האיכות שהאתר שלכם מציע לגולש, על הנגישות לאתר וזמני הטעינה של הדפים, על חווית המשתמש והתכנים, ועל עוד אי-אלו מרכיבים שיוצרים תמונה שלמה של אתר איכותי. אתרי וויקס, הם אתרים שמאופיינים במערכת ניהול תוכן (CMS) מאוד ידידותית, כך שתוכלו לבצע שינויי תגי מטא בקלות, להגדיר מילות מפתח בכותרות במהרה, לשנות כל דבר באתר תוך רגע ועוד.

הכי חשוב, אתרי Wix מגיעים בתור שבלונות (טמפלטים), וזה בעצם מה שהופך אותם כל כך ידידותיים עבור ניהול. כשאתם פותחים לראשונה אתר בוויקס, הפלטפורמה מנחה אתכם ומדריכה לגבי בחירת השבלונה שהכי תתאים לכם. כלומר, הקידום האורגני מתחיל כבר בצעדים הראשונים. כשתירשמו (בחינם), וויקס ישאלו אתכם שאלות לגבי סוג העסק, מה אתם מעוניינים למכור, מי קהל היעד וכו'. על הדרך, המערכת כל הזמן תכוון אתכם עם עצות והנחיות שנועדו למטרת קידום ובניית האתר. לדוגמה, אם שכחתם להוסיף תגי מטא או פרטים אחרים שקשורים בנושאי SEO, אז וויקס ידאגו לתזכר אתכם בנושא.

בשורה התחתונה, Wix בחירה לא רעה בכלל

פלטפורמת WIX מציעה אפשרויות רבות אשר מאוד ידידותיות למשתמש (מנהל תוכן האתר), מה שכנראה יגרום לכם להשקיע (בקלות) בפיתוח האתר עצמו. תוכלו להזין תכנים בקלות – מה שמשפיע על קידום אורגני. תוכלו להוסיף תמונות וסרטונים תוך שניה וחציה – משפיע על חווית המשתמש ועשוי לתרום לקידום האורגני של האתר. נוסף על כך, גוגל כיום מתעדפת את האתרים של WIX כשם שהיא מתעדפת אתרים אחרים, בניגוד לשנת-2015, בה גוגל בכלל לא התייחסה לאתרי הפלאש של החברה.

אז אם יש לכם אתר Wix ואתם מעוניינים לתת בראש שנושאי SEO , לכו על זה. רק אל תשכחו, קידום אורגני לוקח מספר חודשים (לפחות), היו סבלניים. ואל תרוצו מיד לפתוח אתר WordPress.