בוט (BOT)

ההגדרה הפשוטה של בוט היא "תוכנה אוטומטית המחקה פעילות אנושית". כלומר – תוכנה שמבצעת פעולות שאמורות להחליף פעולות אנושיות, לחסוך זמן או התעסקות למשתמש ולעתים רבות אפילו לייצר עבורו לידים, כסף או דברים אחרים. ישנם בוטים רבים ובעלי שימושים שונים בכל הקשור לעולם האינטרנט והמחשבים וכן לעולם הפרסום.

בוט

סוגים שונים של בוטים

  • יש לדוגמה את הבוטים של מנוע החיפוש של גוגל הסורקים את האתרים ברחבי הרשת ומעבירים את המידע לדאטה בייס היושב על שרתי גוגל.
  • יש בוטים שמטרתם הוא לשלוח תגובות ופידבקים באתרים ופורומים שונים באופן אוטומטי. בדרך כלל משתמשים בהם ליצירת פרסום לאתרים שונים אולם זה נחשב ספאם.
  • ישנם בוטים שעוזרים לנו לפרסם באופן אוטומטי בקבוצות ודפים שונים ברשתות חברתיות.
  • לאחרונה החל לפרוץ הצ'אט בוט – שהוא סוג של צ'אט חכם הנפוץ גם באתרי אינטרנט, גם בדפים עסקיים בפייסבוק, בוואטסאפ עסקי ועוד. צ'אט בוט זה מחקה למעשה שיחה בין הגולש/הלקוח לנציג שירות של העסק לצורך קבלת תמיכה או מידע מסוימת באופן מידי לפי תסריט שיחה שנקבע מראש. התסריט מופעל בהתאם לפעולות או לתכתובות עם הגולש. לדוגמה: ביטוי מפתח שמפעיל טריגר להפעלת השלב הבא בשיחה או סימון של אפשרות מסוימת מתוך האפשרויות המוצגות לגולש.

שימוש בבוטים

כמו כל טכנולוגיה, ניתן לעשות בה שימוש לרעה ולטובה. למשל ישנן אנשים וחברות שעושים שימוש לרעה בבוטים לצורך לחיצה על מודעות ממומנות של מתחרים וביצוע הונאת קליקים וגזל מאותם בעלי עסקים. לעומת זאת, במקרים רבים ניתן להשתמש בבוטים ובתוכנות אוטומטיות על מנת לבצע פעולות באופן אוטומטי ולחסוך בזמן, כוח אדם, כסף ומאמץ.

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור