הונאת קליקים (CLICK FRAUD)

תארו לכם מצב שבו יש לכם עסק קטן והחלטתם להשקיע נניח 500 שקלים בחודש עבור פרסום ממומן. עבורכם מדובר בסכום משמעותי שלא קל לכם להוציא, אולם אתם מוכנים להוציא אותו כדי להתחיל לקבל מספר לקוחות בכל חודש כדי לפתח את העסק בהדרגה. תארו לכם שבמשך חודשיים-שלושה הייתם משקיעים 500 שקלים בחודש עבור הפרסום ולא היה מגיע לכם אפילו ליד אחד? (פניה דרך האתר) נכון שזה היה מאכזב אתכם? ואם הייתם יודעים שכל הכסף בוזבז לא על אנשים שבאמת מתעניינים בשירותים או במוצרים שלכם אלא מתוכנת בוט של חברה או אדם כלשהו שחברה מתחרה שלכם משלמת לו כסף כדי שהבוט שלו ילחץ על המודעות שלכם בכוונה ויבזבז את תקציב הפרסום שלכם? סביר להניח שזה היה מרתיח אתכם. פעולה זו נקראת הונאת קליקים.

על הונאות קליקים באינטרנט

השקעה בפרסום בקמפיינים ממומנים נחשבת על הנייר דבר פשוט מאוד: בעל העסק משלם לגוגל, פייסבוק או פלטפורמות פרסום אחרות – עבור העלאת המודעה שלו לראש רשימת התוצאות וקבלת חשיפה לאתר העסק שלו. במילים אחרות – לשלם עבור קבלת תנועה מהירה לאתר, אפילו מהיום הראשון שבו הקמפיין עולה לאוויר. יש כמה מרכיבים המכריעים על מיקום המודעה שלכם, אולם בדרך כלל ככל שתשלמו יותר להקלקה על המודעה שלכם לגוגל/פייסבוק יהיה אינטרס להציג את המודעה שלכם יותר פעמים בראש התוצאות ובמיקום גבוה יותר כדי להגדיל את הסיכוי שהקהל ילחץ על המודעה שלכם. הבעיה היא שכל אחד יכול ללחוץ על המודעה שלכם, גם אחד המתחרים שלכם, לגזול מכם בין כמה שקלים לעשרות שקלים לכל לחיצה כזו ולבזבז לכם למעשה את תקציב הפרסום שלכם.

הונאת קליקים

מדוע אנשים עושים זאת?

ובכן יש אנשים הרואים בתחרות כמלחמה. במלחמה כמו במלחמה – כל האמצעים כשרים. מכאן, הדרך של אותם אנשים לבזבז לכם את תקציב הפרסום כדי שהם יוכלו לשלם פחות ולעקוף אתכם במעלה תוצאות החיפוש היא קצרה. חברות רבות עושות זאת גם כשמדובר בגזל לכל דבר. בעוד ישנם אנשים העושים את הלחיצות הללו באופן ידני, ישנן חברות שמשלמות עבור מערכות מבוססות בוטים שמספקים את הלחיצות הללו באופן אוטומטי בהתאם לפרמטרים מסוימים שהמתכנתים של התוכנה קובעים.

האם יש דרך להתגבר על הונאת קליקים?

ובכן קשה מאוד להתגבר על התופעה הזו שנחשבת למאוד גדולה ומוכרת כיום. גוגל מצהירים לא פעם שהם מנסים להילחם בתופעה הזו ובקמפיין הפרסום שלכם בגוגל ישנה אפילו עומדה חדשה שבה גוגל מציגה קליקים לא חוקיים שהיא תפסה. ישנם מספר כלים חיצוניים איכותיים שעוזרים לאתר כתובות IP של מערכות בוט ושל אנשים המבצעים הונאת קליקים כמו מערכת Click Cease. מערכת זו לדוגמה מסייעת במציאת קליקים חשודים ומאפשרת לחסום אותם ולמנוע לחיצות נוספות שיגזלו מכם כסף. יתרון נוסף של המערכת הוא האפשרות לשלוח דוח לגוגל עם הקליקים הלא חוקיים ולזכות לקבל זיכוי עבור אותם קליקים מול גוגל.

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור