ענישה ידנית (Manual Penalty)

מהי ענישה ידנית לאתר?

ענישה ידנית היא נדירה יותר לעומת ענישה אלגוריתמית והיא למעשה ענישה ידנית של נציג גוגל המבקר פיזית באתר כלשהו ומזהה בו מקרה חמור של הפרת ההנחיות של גוגל. יתכן והמניפולציה שהאתר עושה באה לידי ביטוי בתוכן אוטומטי או משוכפל, cloaking (הצגת תוכן מסוים לגולש ומשהו אחר למנועי החיפוש), פרופיל קישורים לא טבעי וכו׳.

איך מגיעים למצב שנציג של גוגל מעניש אתר באופן ידני?

כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם, ישנם מיליארדי אתרים ברשת ואין שום סיכוי שאנשים בשר ודם יוכלו להגיע לכולם ולסרוק אותם באופן ידני. לכן הסיבה הנפוצה ביותר לכך שאתר מקבל ענישה ידנית היא כאשר מישהו מדווח עליו. גוגל מציע אפשרות לבעלי אתרים לדווח על אתרים אשר רכשו קישורים בתשלום, מבצעים פעולות פישינג, משתמשים בתוכנה זדונית באתר או בפעולות ספאמיות נוספות שאת רובן הזכרנו לעיל. דיווח כזה יעבור לנציג של גוגל אשר יכנס לאתר ויבחן אותו. במידה וימצא כי האתר אכן מפר את הנחיות של גוגל בצורה ברורה – הוא יענש.

ענישה ידנית של גוגל

איך ניתן לצאת מענישה ידנית ולשקם את האתר?

הדרך היחידה להתאושש מענישה ידנית היא על ידי הסרה ידנית של האתר שלכם מהענישה. הפן החיובי בענישה ידנית הוא שכאשר היא קוראת, ישנה התראה ברורה על כך בסרץ׳ קונסול. כלומר אתם גם יכולים לדעת בוודאות שקיבלתם ענישה ידנית וגם הסיבה לענישה נמצאת באותה הודעה. כאשר אתם יודעים מה הסיבה לענישה, אתם גם יכולים לטפל בה.

לאחר שמה שגרם לכם להיענש לא קיים עוד באתר, תוכלו לבקש מגוגל לשקול מחדש את המשך הענישה על ידי בקשת סקירה ידנית נוספת של האתר. במידה והנציג של גוגל אכן ישתכנע שטיפלתם במקור הבעיה ואתם לא מתכוונים לחזור ולהפר את ההנחיות, הוא יסיר את הענישה הידנית על האתר. שימו לב שהסרת הענישה לא אומרת שתחזרו למקומות שבהם הייתם קודם לכם, שכן אותם מיקומים הושגו בין היתר בשל המניפולציה שהובילה לענישה מלכתחילה. לכן זאת תהיה יותר יציאה לדרך חדשה מאשר חזרה למצב של טרום הענישה.

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור