Search Console Insights – הכלי שאתם חייבים להכיר

אחד הכלים החדשים והמעניינים שגוגל השיקה לאחרונה נקרא Search Console Insights ואנו נקרא לו סרץ' קונסול אינסייטס ברשותכם. הכלי יצא לאור ביוני 2021 והוא עדיין בגרסת הבטא שלו אך בהחלט תוכלו כבר להתחיל להשתמש בכלי, להתנסות בו וליהנות ממה שהוא יכול להציע לכם. הכלי ניתן לשימוש בחינם וכל שאתם צריכים הוא חשבון בגוגל סרץ' קונסול (ומומלץ גם לחבר את החשבון שלכם בגוגל אנליטיקס ביחד עם הסרץ' קונסול לכלי הסרץ' קונסול אינסייטס). בואו ונרחיב מעט על כלי זה.

מהו סרץ' קונסול אינסייטס?

הכלי Search Console Insights הינו כלי נהדר של גוגל המציע לנו סקירה ותובנות כלליות אודות האתר שלנו והעמודים בו. המידע המוצג הוא בעיקר על הביקורים של המשתמשים השונים באתר שלנו ועד כמה הם מעורבים עם אותם תכנים. אם תרצו, מדובר בכלי המאחד בין נתונים של גוגל אנליטיקס לנתונים של גוגל סרץ' קונסול אולם הוא מספק לנו תמונה כללית יותר, פחות מפורטת ופחות מסובכת, אודות התנועה האורגנית המגיעה לאתר שלכם מגוגל ובכלל מרחבי הרשת. 

למי הכלי הזה יכול לעזור?

 • בעלי אתרים שאינם נעזרים בחברת קידום ומקדמים את האתר שלהם בעצמם – אותם בעלי אתרים שאינם רוצים להסתבך עם כלים מעמיקים ופרטים טכניים הכוללים מונחים כבדים שהם אינם מבינים בהם – יוכלו לעשות שימוש בכלי של סרץ' קונסול אינסייטס ובכך ליהנות מתצוגה מספקת באופן יחסי של המידע שהם רוצים לעקוב אחריו כמו למשל: מאילו ביטויים פופולריים מגיעים אנשים לאתר שלנו, כמה תנועה מגיעה לעמודים חדשים שהוספנו לאתר? מי מקשר אלינו מרחבי הרשת? ועוד. 
 • מקדמי אתרים – המחפשים תמונת מצב קלילה ופשוטה יותר במהלך חודש העבודה כדי לבחון את ההתקדמות של העבודה וללמוד תובנות ומסקנות שונות שיעזרו לשפר ביצועים במידת הצורך. כמו כן יוכלו המקדמים ליהנות מהכלי המציג להם נתונים המשלבים בין גוגל אנליטיקס לסרץ' קונסול ובכך לחסוך את הצורך בהצלבה ידנית של הנתונים, או לפחות של חלק מהם.
 • בעלי אתרי ששכרו חברת קידום ורוצים לבדוק את ההתקדמות והתוצאות – יוכלו להשתמש בכלי זה כדי לקבל תמונת מצב כללית ולהתרשם בצורה שאינה מסובכת במיוחד מביצועי האתר שלהם תוך כדי תנועה.

הכלים של גוגל ומדוע יצרו את Search Console Insights?

אז עד כה הבנו כי search console insights של גוגל הוא בעצם סוג של שילוב בין גוגל אנליטיקס לגוגל סרץ' קונסול. על אף שגוגל מציגה את הכלי החדש ככלי ליוצרי תוכן הרי שהוא הרבה מעבר לכך והוא משמש גם מקדמי אתרים וגם בעלי אתרים שאכפת להם מחוויית המשתמש באתר ויכולים להיעזר בכלי כדי לבחון מידע חשוב שישמש להסקת מסקנות ושיפור ביצועים בהקשר זה. בנוסף, הכלים של גוגל אנליטיקס וסרץ' קונסול אמנם מציגים לנו יותר נתונים ומידע מעמיק יותר אך גם להם יש את ההגבלות שלהם והכלי החדש עוזר לנו להתמודד עם חלק מההגבלות הללו ואפילו לגשר עליהם.

חיפושים מובילים בגוגל סרץ׳ קונוסל אינסייטס

לדוגמה: גוגל אנליטיקס לא תמיד מספק לנו מידע מלא אודות החיפושים מהם הגיעו גולשים לאתר שלנו וחלק מהביטויים עשויים להיות מסומנים גם כלא מוגדרים. גוגל סרץ' קונסול לעומת זאת יכול לספק לנו מידע אודות ביטויי מפתח, חשיפות, לחיצות ומידע נוסף אך המידע של כלי זה לא חושף לנו מספיק מידע על התנהגות הגולשים ובנוסף גם הדו"חות המוצגים לוקחים בחשבון גם ביטויים בדירוגים לא ריאליים. 

אז איך Search Console Insights יכול לעזור לנו?

ובכן הכלי החדש של גוגל מגשר על הפערים בין הסרץ' קונסול לגוגל אנליטיקס ומאפשר לנו להפוך כלים אלו ליותר שימושיים וטובים באמצעות החיבור ביניהם לידי הנתונים המוצגים בכלי האחד – סרץ' קונסול אינסייטס. המידע מורכב מנתונים אודות החיפושים והביטויים הנשאבים מהסרץ' קונסול ומשלב מידע אודות התנהגות הגולשים המגיע מגוגל אנליטיקס שלנו. כמובן סנכרון הנתונים עדיין לא מושלם (וספק אם יהיה) אך זהו עדיין הכלי הטוב ביותר שיש לנו כדי להציג את הנתונים המשותפים של שני כלי הענק של גוגל ולסייע לנו באופן משמעותי. 

סקירה ראשית בגוגל סרץ׳ קונסול אינסייטס

אילו נתונים מציג לנו Search Console Insights?

 • תוכן חדש – המערכת מציגה נתונים מ-28 הימים האחרונים (אלא אם כן תבחרו באופציה של כל הזמן בהגדרות התצוגה שם) ולכן ניתן לראות בקלות ובמהירות אם התוכן החדש שהוספתם לאתר שלכם בחודש האחרון כבר קיבל צפיות. לאתרים המעלים כמות גדולה של תוכן במהלך החודש זה יכול להיות יתרון משמעותי לעקוב אחר הביצועים של התכנים החדשים.
 • התראות על שינויים – כאן תוכלו לצפות בתכנים הפופולריים ביותר באתר שלכם לפי כמות צפיות ומשך זמן צפייה ממוצע. כמו כן תוכלו לראות אילו תכנים זוכים לעלייה במדד הפופולריות. תוכלו לבדוק אילו תכנים מושכים יותר את הקהל שלכם וגורמים להם להישאר יותר זמן באתר ואילו תכנים לא מושכים את הקהל שלכם מספיק. 
 • טופ 5 – בתוצאות החיפוש בגוגל תוכלו לראות דוח הדומה לזה של סרץ' קונסול עם תוספת זמן השהייה של הגולשים באתר. כמו כן אם אותו ביטוי מופיע בטופ 5 תוצאות של גוגל סימון זה יופיע לצד אותו ביטוי.
 • מהיכן מגיעים אליכם – באזור הערוצים המובילים תוכלו להתרשם מקצת נתונים המגיעים מגוגל אנליטיקס המציגים לכם מהיכן הגיעו אל הדפים הפופולריים שלכם, זמן צפייה/שהייה לכל ערוץ ועוד.
 • קישורים – תוכלו לראות מידע המציג לכם אודות אתרים אחרים המפנים באמצעות קישור לאתר שלכם. כמובן חלק קטן בלבד מהקישורים מוצג כאן אך עדיין נתונים נחמדים למעקב.
 • כניסות מרשתות חברתיות שהרבה יותר נוח לראות אותם בדוח של כלי זה.

היתרונות של סרץ' קונסול אינסייטס

 • הכלי מציג את הדוחות בצורה פשוטה, קלה ונוחה להבנה. גם אדם ללא ניסיון בניתוח ובחינת נתונים יוכל לפרש אותם יחסית בקלות ובנוחות ולעבוד עם הכלי.
 • הכלי לא עולה כסף וניתן לשימוש חינמי כחלק מסט הכלים של גוגל.
 • תוכלו לעשות שימוש בכלי למעקב אחר חברת קידום האתרים שאתם עובדים אותה או אחרי עבודת הקידום שאתם עושים ולקבל מדד להצלחה שלכם או של חברת הקידום במידה מסוימת.
 • הכלי מציג נתונים מתומצתים וחשובים – אומנם הוא לא מפורט כמו כלים אחרים של גוגל אבל זהו ללא ספק יתרון משמעותי עבור רבים שרוצים לעתים תצוגה פשוטה ונינוחה יותר של מצב האתר והתנהגות הגולשים בו.
 • תוכלו לנתח נתונים ולהיעזר בתובנות השונות על מנת לשפר את התכנים והביצועים באתר שלכם. 

שיפור ביצועי האתר שלכם באמצעות הכלי

הבסיס לשימוש בכלי הוא למעשה כדי לבצע שינויים ושיפורים באתר שלכם ובתכנים בו על מנת לשפר את הביצועים שבו והערך הניתן לגולשים שלכם. באמצעות הכלי תוכלו לעקוב אחר עליות וירידות בגרף הכניסות לאתר שלכם ולעמודים ספציפיים בו, לעקוב אחר זמן שהייה ממוצע ועל ידי ניתוח הנתונים הללו לגלות אילו עמודים עובדים יותר טוב ואילו עמודים דורשים שיפור. אם יש עמוד שעובד טוב אז לנסות להבין מדוע הוא זוכה להצלחה לעומת עמודים אחרים. אם יש יום מסוים שבו חל שינוי משמעותי באחד העמודים שלכם כדאי ללמוד בעזרת הכלי מאחד מגיעה התנועה, מה היא מחפשת כדי להגיע לעמוד ולנסות להבין מדוע הגיעה תנועה רבה לעמוד לפתע ואולי יש טרנד או תוכן מסוים שכדאי לייצר בו כעת עוד תכנים ולמשוך עוד גולשים.

מקורות תנועה מובילים בגוגל סרץ׳ קונוסל אינסייטס

לסיכום, סרץ׳ קונסול אינסייטס של גוגל הוא כלי נהדר אשר עלה לאוויר בחודש יוני 2021 ועדיין פועל בגרסת הבטא שלו. הוא מצליב נתונים מגוגל אנליטיקס וגוגל סרץ' קונסול ומציג אותם במקום אחד ובצורה נינוחה המאפשרת גם לבעלי אתרים חסרי ניסיון וגם למקדמי אתרים למודי ניסיון ליהנות מתצוגת נתונים פשוטה, קלילה ולא מסורבלת, לנתח את הנתונים ולהסיק מסקנות. באמצעות המסקנות הללו לשפר את ביצועי האתר. 

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור