אינדוקס (INDEXING)

גוגל הוא המנוע חיפוש הכי גדול בעולם. הוא סורק בכל יום מיליארדים של עמודי תוכן חדשים וקיימים ברחבי העולם ומעדכן את המאגר הפנימי שלו. למעשה, למי שאינו יודע, גוגל אינו מציג לנו תוצאות בזמן אמת אלא תוצאות של אותם נתונים הנמצאים אצלם במאגר ולכן גם הוא יכול להציג לנו תוצאות בכמה עשיריות השנייה. זה גם אומר, שאם שיניתם את התיאור של האתר או עמוד מסוים באתר שלכם, ייתכן וייקח מעט זמן לגוגל לעדכן את השינוי והוא כמובן לא יופיע באופן מידי ואוטומטי. אינדוקס היא פעולה שאנו יכולים לבצע כדי לעזור לגוגל לאנדקס מהר יותר את האתר או עמוד פנימי באתר שלנו.

כל כמה זמן גוגל סורק את האתר שלנו?

למנוע החיפוש של גוגל יש רובוט הנקרא "זחלן". מדובר למעשה בקוד תכנותי הסורק את האתר שלנו והעמודים בו ומצרף את התכנים שהוא מוצא למאגר של גוגל. תדירות הסריקה של הזחלן של גוגל לאתר שלנו או לעמוד חדש שהעלינו לאתר עשויה להיות בין כמה דקות לכמה שבועות… כן כן – הטווח הוא גדול מאוד משום שזה תלוי במספר גורמים ובתדירות העדכונים של האתר, בסמכות שלו, בקישורים המכוונים אליו ועוד. בעזרת אינדוקס האתר/העמוד בעצמנו נוכל לעזור לגוגל לאנדקס אותו יותר מהר.

איך ניתן לאנדקס את האתר בגוגל יותר במהירות?

  • גוגל סירץ' קונסול – הכלי הנהדר של גוגל (שבעבר היה נקרא וובמסטר טולס) המאפשר לכם ללמוד מידע רב אודות האתר שלכם ותנועת הגולשים בו. בשורת החיפוש בסירץ' קונסול תוכלו לבצע חיפוש לכתובת הדומיין של האתר או העמוד הפנימי שאתם רוצים לאנדקס. לאחר שעשיתם העתק הדבק לחצו ENTER ובדקו האם העמוד מאונדקס או לא. במידה ולא – לחצו על הכפתור המבקש לאנדקס את האתר. לאחר מספר שניות עד דקות אתם אמורים לקבל אישור שהעמוד נוסף לאינדקס ולאחר מספר דקות עד שעות הוא באמת יסרק באופן מלא ואמור להופיע בגוגל.
  • עדכנו את מפת האתר שלכם – בין אם יש לכם תוסף וורדפרס שבונה את מפת האתר שלכם או שבניתם אותה בצורה ידנית – עדכנו את העמוד החדש במפת האתר שלכם והעלו את מפת האתר שלכם לגוגל סירץ' קונסול כדי לבקש מגוגל לסרוק את המפה המעודכנת והקישורים בה יותר במהירות.
  • קשרו מעמודים אחרים באתר – עמודים פופולריים באתר שלכם הנסרקים לעתים קרובות – נסו להוציא מהם קישור אל העמוד החדש כדי לעזור לגוגל, בפעם הבאה שיסרוק את העמוד הקיים שלכם, להיכנס לקישור החדש שנוסף לעמוד ולסרוק את העמוד החדש.
  • שתפו את התוכן ברשתות החברתיותפייסבוק, טוויטר ועוד. בצעו שיתוף לתוכן שלכם לרשת חברתית פופולרית הנסרקת לרוב מספר פעמים ביום על ידי גוגל וכך גוגל יגיעו במהירות לאתר או לעמוד החדש שלכם ותסרוק גם אותו. מדובר בטריק ידוע אך עובד היטב.

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור