דומיין בהתאמה חלקית (Partial Match Domain)

מהו דומיין?

דומיין בעברית נקרא שם מתחם. הוא למעשה הכתובת שאתם מזינים בדפדפן כדי להגיע לאתר אינטרנט מסוים. לדוגמה, כדי להגיע לאתר שלנו תוכלו להקליד בדפדפן masamedia.co.il ולהגיע אלינו וזה הדומיין שלנו. הדומיין הוא למעשה כתובת זיהוי של האתר שלכם והוא מחובר לכתובת IP המנהלת את האתר. כך למעשה שרתי האחסון המפוזרים במקומות רבים בישראל ובעולם יודעים לחבר בין כתובת אתר מסוימת לכתובת ה-IP שלו. במקום שהגולש יצטרך לזכור כתובת IP מסורבלת וארוכה, הרבה יותר כיף וקל לזכור דומיין עם טקסט מסוים.

בחירת שם הדומיין

בחירת שם הדומיין שלכם היא לא החלטה שאתם רוצים להקל בה ראש. להחלטה שתקבלו יש משמעות גדולה על הקידום האורגני של האתר, על המיתוג שלכם ושל האתר שלכם, על נוחות המשתמשים לזכור את כתובת האתר שלכם ולהגיע אליכם מהר יותר וכמובן על הפן המשפטי שכן אתם לא רוצים לפגוע בזכויות יוצרים של חברה אחרת בטעות או בכוונה.

Partial Matching Domain

דומיין בהתאמה חלקית או מלאה?

כתבה זו עוסקת בדומיין בהתאמה חלקית אולם כדי להבין מהי נזכיר גם מהו דומיין בהתאמה מלאה. דומיין בהתאמה מלאה יהיה דומיין שהכתובת שלו היא ביטוי המפתח שאנו רוצים לקדם. לדוגמה: אם ביטוי המפתח הראשי של האתר שלנו יהיה פיצה אז הכתובת במקרה של התאמה מלאה תהיה co.il.פיצה

או לחילופין הגרסה האנגלית של ביטוי המפתח (שעדיפה ברוב המקרים) pizza.co.il.

כמובן שחשוב לבדוק תחילה שהדומיין שאתם רוצים לרכוש פנוי בכלל וגם אם הוא פנוי – שהוא לא עובר על זכויות יוצרים של חברה אחרת.

במידה והכל תקין והדומיין פנוי לרכישה תוכלו לרכוש את הדומיין למשך תקופת זמן מסוימת (ולחדש אותו לפני תום הזמן. ממש בצורה של שכירת הדומיין). דומיין עם סיומת co.il תוכלו לרכוש עד שנתיים בדרך כלל ואילו דומיינים בינלאומיים com תוכלו לרכוש עד 10 שנים לעתים במרבית רשמי הדומיינים. כמו כן יש כיום כל כך הרבה סיומות אפשריות לדומיינים המתקשרות למדינת היעד של האתר, סיומות מתקדמות הקושרות את האתר לארגון ממשלתי, מוסד אקדמי ועוד.

מה זה PMD – Partial Match Domain?

דומיין בהתאמה חלקית יהיה דומיין הכולל חלק מביטוי המפתח המקודם או שביטוי המפתח נכלל עם מילים נוספות. לדוגמה אם מילת המפתח שלנו היא SEO (קידום אתרים בתרגום מהיר לעברית), אז דומיין כמו למשל seocompany.co.il יכול להיחשב כדומיין בהתאמה חלקית. ביטוי המפתח המרכזי של האתר חוזר בדומיין כחלק ממנו. אם ביטוי המפתח שלנו למשל היה מסה מדיה לצורך הדוגמה והיינו בוחרים בדומיין: m-media.co.il או mmedia.co.il גם זה יכול להיחשב לדומיין בהתאמה חלקית.

בחירת הדומיין שלכם צריכה להיעשות בהתאם למיתוג החברה בראש ובראשונה. מאז עדכוני הEMD של גוגל ב-2012 הערך של ביטוי המפתח בדומיין ירד המון וכי כמובן שאיכות האתר והערך שהוא מעניק לגולש נמצאים כעת בראש סדר העדיפויות של גוגל.

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור