סייטלינקס (Sitelinks)

מה זה סייטלינקס?

סייטלינקס הם קישורים פנימיים לעמודים שונים באתר אינטרנט מסויים אשר מופיעים בדף תוצאות החיפוש של גוגל, בנוסף לקישור הישיר לדף הספציפי שגוגל מזהה כרלוונטי ביותר עבור השאילתה.

למשל, אם נחפש ״מסה מדיה״ בגוגל, נקבל את הקישור הראשי לדף הבית (הדף שגוגל מזהה כרלוונטי ביותר עבור החיפוש הזה), יחד עם קישורים לדפים פנימיים אחרים באתר אשר יכולים להיות רלוונטיים לגולש שמחפש את מסה מדיה. כך זה נראה בפועל:

סייטלינקס (Sitelinks)

כפי שאתם רואים בתמונה לעיל, הסייטלינקס במקרה הזה הם ששת הקישורים אשר מפנים לעמוד אודותינו, קידום אורגני, מדריך קידום אתרים, בניית אתרים לעסקים וחברות, מן התקשורת וקידום אתרים לעורכי דין. סייטלינקס הם פיצ׳ר שקיים הן בתוצאות האורגניות והם בתוצאות הממומנות של גוגל. הדרך להשיג אותם שונה בשני האפיקים.

סייטלינקס בתוצאות הממומנות

כדי להציג סייטלינקס בתוצאות הממומנות אין צורך להתאמץ יותר מדי. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לגשת לאזור ה״מודעות ותוספים״ (ads & extensions) בקמפיין שלכם בגוגל אדס וליצור את הסייטלינקס שאתם רוצים להציג בתוצאות. בקמפיין ממומן, גוגל מאפשר לכם לבחור את העמודים שאתם רוצים להציג ואת הטקסט שלהם. בהנחה ולא עברתם על המדיניות של גוגל באף אחד מהסייטלינקס שיצרתם, גוגל יאשר אותם והם יוצגו במודעה שלכם תוך דקות ספורות.

סייטלינקס בתוצאות האורגניות

איך משיגים סייטלינקס בתוצאות האורגניות? כאן התשובה כבר הרבה יותר מורכבת. כבעלי אתר, אין לנו אפשרות פשוט להוסיף סייטלינקס כפי שזה מתבצע בתוצאות הממומנות. יתרה מכך, אין לנו כל שליטה על הסייטלינקס שלנו בתוצאות האורגניות. הדבר היחיד שאנחנו כן יכולים לעשות הוא להגיד לגוגל אילו עמודים אנו לא מעוניינים להציג כסייטלינקס באמצעות הסרץ׳ קונסול (אם כי גם כאן מדובר בהסרה זמנית בלבד וייתכן שגוגל יראה לנכון לחזור ולהציג את העמוד שהסרתם בסייטלינקס). בשורה התחתונה, גוגל הוא היחיד שמחליט אלו מעמודי האתר יוצגו בסייטלינקס והאם האתר שלכם יזכה בכלל לסייטלינקס.

כדי שהאתר שלכם יציג סייטלינקס בתוצאות האורגניות הוא צריך ״להרוויח״ זאת. איך מרוויחים סייטלינקס? על ידי:

  • בניית היררכיה נכונה באתר
  • קישורים פנימיים עם אנקור טקסט נכון
  • יצירת מפת אתר xml והזנה שלה בסרץ׳ קונסול
  • חיזוק האוטורטיביות של האתר באמצעות פרסום תוכן איכותי ומקיף שגם זוכה לקישורים מאתרים אחרים.

יתרונות הסייטלינקס

היתרון הגדול ביותר של סייטלינקס הוא שהם מאפשרים לכם לתפוס יותר שטח בתוצאות החיפוש, מה שמגדיל את הסיכוי של הגולש להקליק על האתר שלכם ולא של המתחרה. כלומר אתם גם מגדילים את ה-ctr שלכם, שזו אינדיקציה חיובית בפני עצמה, וגם מקבלים יותר טראפיק לאתר. האם שווה לעשות את המאמץ ולזכות בסייטלינקס? התשובה היא חד משמעית כן. ראשית בכל הנוגע לתוצאות הממומנות, כלל לא מדובר במאמץ מיוחד כפי שהסברנו. לגבי התוצאות האורגניות – גם כאן למעשה מדובר בתוצר לוואי של קידום אתרים מקצועי, שכן מה שנדרש כדי לזכות בסייטלינקס הוא מה שתקבלו בכל מקרה כחלק מעבודת קידום אורגני מקצועית.

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור