מודעות וידאו (Video Ads)

מהן מודעות וידאו?

מודעות וידיאו נחשבות לפופולריות ביותר כיום בעולם פרסום, בעיקר בשל הפופולריות של אתר יוטיוב אולם גם ברשתות המדיה השונות פרסומות אלה נחשבות לפופולריות מאוד. מדובר בפרסומות בפורמט וידאו כאמור כאשר לכל מערכת פרסום יש את סוגי מודעות הוידאו שלה והתנאים השונים להעלאת הסרטונים בהתאם לדרישות מינימום ומקסימום כמו אורך הסרטון ומה יכול להיות מפורסם בו. מערכת הפרסום הפופולרית ביותר לפרסומות וידאו היא כמובן יוטיוב וניתן להקים קמפיין פרסום בוידאו דרך גוגל אדס של גוגל לצורך פרסום ביוטיוב (שכן מי שאינו יודע יוטיוב נרכשה על ידי גוגל).

היתרונות של מודעות וידאו?

באמצעות וידאו ניתן להגיע אל קהל גדול יותר ויש לו הרבה יותר חשיפות מאשר מודעות טקסט. הקהל סומך יותר על מה שהוא רוצה ושומע מאשר על מה שהוא קורא. באמצעות וידאו, מוסיקה ואפקטים ניתן להעביר תחושות ורגשות בצורה עוצמתית יותר. באמצעות וידאו ניתן להטמיע את המותג טוב יותר בראש. מרבית האנשים הם ויזואליים ולכן סרטונים ידברו אליהם יותר ממודעות טקסט בדרך כלל. המודעה בולטת ומופיעה כמעברון בין סרטונים ביוטיוב ולכן אי אפשר לפספס אותה. יש מגוון רחב של מודעות וידאו שניתן לבחור מהן את סוג המודעות המתאים ביותר לפרסום המוצר/השירות/המותג שלכם.

מודעת וידאו

סוגים שונים של מודעות וידאו שכדאי להכיר

מודעות IN STREAM – יש שני סוגים של מודעות מסוג זה: אלה שניתנות לדילוג ואלה שלא ניתנות לדילוג. מודעות IN STREAM הניתנות לדילוג אלו מודעות המופיעות לפני, במהלך או אחרי סרטוני וידאו אחרים ביוטיוב. הגולש צופה במודעה ולאחר 5 שניות הוא יכול ללחוץ על כפתור הדילוג של המודעה. בדרך כלל מודעות אלה מופיעות בדפי הצפייה ביוטיוב ובאתרים וכן אפליקציות שונות המשתפות פעולה עם פרסומות של גוגל.

התשלום הוא פר כמות חשיפות מסוימת, כאשר מעל 20 שניות של צפייה בסרטון מעלה את מונה החשיפות, אחרת זה לא ייחשף כחשיפה. ניתן לבחור את יעדי הקמפיין: מכירות, לידים, מבקרים באתר וכו'. מודעות IN STREAM שאינן מאפשרות דילוג (כלומר מחייבות את הגולש לצפות במודעה במעבר בין הסרטונים) יהיו באורך של עד 15 שניות לכל היותר עם כל הפרמטרים שרשמנו למעלה התקפים גם לסוג מודעות זה. מיועד בעיקר ליצירת חשיפה למותג ולקידום יחסי ציבור או אירוע מיוחד.

מודעות וידאו דיסקברי – אופציה בסגנון מודעות דחיפה או מודעות ממומנות במנוע החיפוש של גוגל – רק במנוע החיפוש של יוטיוב לצורך העניין, בדף הבית של יוטיוב ובסמוך לסרטונים אחרים שיכולים להיות קשורים. מודעות וידאו דיסקברי הן מודעות הכוללות מעט תוכן מניע לפעולה ותיאור קצר על הסרטון, תמונה ממוזערת שנבחרה על ידי המערכת מתוך הסרטון וכפתור הנעה לפעולה המזמין לצפייה בסרטון. מודעות אלו מופיעות בדרך כלל בדף הבית ביוטיוב, בסמוך לרשימת סרטונים של הגולש או כחלק מתוצאות החיפוש של גולש במנוע החיפוש של יוטיוב. התשלום הוא עבור הגולשים שלחצו על המודעה לצפייה בסרטון.

מודעות באמפר – פורמט מודעות וידאו האורכות עד 6 שניות בלבד. מדובר בפורמט פופולרי מאוד בשל העובדה שהגולשים אינם יכולים לדלג על הפרסומת הזו. מומלצות בעיקר ליצירת חשיפה למותג ושיגור מסר קצר וקליט לקהל. המודעה תופיע בין הסרטונים ביוטיוב עצמו וכן בשותפי וידאו של גוגל. התשלום הוא לפי אלף צפיות. כלומר עבור כל אלף צפיות/חשיפות של הסרטון תהיה יחידת תשלום בהתאם להצעת המחיר שהגדרתם בפתיחת הקמפיין.

מודעות OUTSTREAM – סוג מודעות ווידיאו המופעל רק בניידים ומטרתו היא להרחיב את החשיפה למותג בפורמט של צפייה ביוטיוב בנייד. הפרסומת מופיעה גם באפליקציות שונות, בתור מודעות באנר וברשתות המדיה והשותפים של גוגל. התשלום הוא פר אלף חשיפות/צפיות כאשר צפייה תיחשב עבור גולש שצפה 2 שניות ומעלה בסרטון.

לסיכום, מודעות וידיאו הן דרך נהדרת נוספת להגביר את החשיפה למותג שלכם. אנשים רבים מעדיפים פרסומות ויזואליות כמו וידאו מאשר פרסומות טקסט. בדרך כלל התשלום יהיה לפי כמות צפיות/הופעות ופורמט זה של פרסום נחשב לזול יותר בדרך כלל מאשר מודעות טקסט.

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור