תגית Noindex

מה זה Noindex?

במקרים מסוימים לא נרצה שגוגל או מנועי החיפוש האחרים יאנדקסו עמודים מסויימים באתר שלנו. כאשר אנו רוצים למנוע סריקה ואינדוקס של עמוד מסויים, אנו מגדירים בכותרת שלו את התג noindex מה שמונע מהעמוד להתווסף לאינדקס ולהיות מוצג בתוצאות החיפוש.

אילו עמודים כדאי לחסום עם noindex?

לרוב נרצה לחסום לסריקה עמודים רזים בתוכן שהסריקה שלהם עשויה לפגוע בקידום האורגני של האתר שלנו, כמו ארכיונים ללא תוכן מקורי, עמודי תוכן משפטיים גנריים (מדיניות פרטיות, תנאי שימוש), עמודי נחיתה לצורך קמפיינים ממומנים, עמודים הנמצאים בבנייה או אפילו עמוד "תודה" שמופיע לאחר שלקוח יוצר קשר או רוכש מוצר באתר.

איך ואיפה מוסיפים תגית noindex?

תגית ה-noindex צריכה להתווסף לאזור ה-head של כל עמוד שרוצים לחסום לסריקה. מדובר בקוד html אשר נראה נראה כך:

</"noindex"=content "googlebot"=name meta>

אם תרצו שכל מנועי החיפוש לא יאנדקסו את העמוד הזה ולא רק גוגל אלא גם מנועי חיפוש כמו בינג, יאהו ואחרים אז כדאי להשתמש בקוד הזה:

</"noindex"=content "robots"=name meta>

במידה ואתם עובדים עם מערכת וורדפרס ומשתמשים בתוסף yoast seo, ניתן לעשות זאת בקלות על ידי כניסה לעריכת העמוד שרוצים לחסום, גלילה לתחתית העמוד, באזור ההגדרות של יוסט היכנסו ללשונית ״מתקדם״ ובתפריט הבחירה תחת ״האם לאפשר למנועי החיפוש להציג עמוד בתוצאות החיפוש?״ – סמנו לא. פרסמו את השינויים וזה הכל.

הגדרת noindex בתוסף יוסט

איך לבדוק שהקוד נקלט?

על מנת לוודא שהקוד נשמר בהצלחה כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לגשת לעמוד הרלוונטי, ללחוץ לחיצה ימנית עם העכבר על אזור כלשהו בעמוד ולהקליק על צפייה בקוד מקור (view page source) ניתן גם להגיע לאזור על ידי קיצור דרך במקלדת בלחיצה על ctrl + u. לאחר שנפתח לכם עמוד הקוד, לחצו על ctrl + f לפתיחת חיפוש בדף והקלידו את המילה noindex. אתם אמורים לראות אותה בראש הדף כך:

תגית noindex

אם היא שם, ביצעתם את הפעולה בהצלחה. במידה ולא, נסו למחוק קאש או לחזור לתחילת התהליך ולוודא שהזנתם אותה בצורה תקינה.

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור