עדכון מוביילגדון

החשיבות של התאמת אתר אינטרנט לגלישה ממכשירים ניידים ידועה לכל העוסקים במלאכה מזה זמן רב. גוגל כבר הצהירה במפורש כי אתרים אשר יהיו ידידותיים לגלישה ממכשירים ניידים יזכו ליותר קרדיט בתוצאות החיפוש מאלו שלא.

כעת, כפי שגוגל הודיעו בבלוג הרשמי שלהם הם מסירים את הכפפות במלחמה באתרים אשר מותאמים לגלישה ממחשבים נייחים בלבד. במילים אחרות – אחרי העדכון שעתיד לצאת ב-21/4/2015 כנראה שלא נראה יותר אתרים לא מותאמים למובייל בעמוד הראשון.

לא מדובר בשמועה או השערה אלא בהודעה רשמית של גוגל, אשר גם נתנו מספיק זמן (להערכתם) לבעלי אתרים שעדיין לא התאימו את האתר שלהם לגלישה ממכשיר נייד – לעשות זאת עד הדד ליין המוצהר. העדכון הולך להיות כלל עולמי ולהשפיע על תוצאות החיפוש בכל השפות.

העדכון הגדול ביותר של גוגל עד היום

מי שנמצא בתחום ה-SEO בשנים האחרונות, שמע ואולי אף חווה את שני העדכונים המשמעותיים ביותר של גוגל עד כה – פנדה ופינגווין. מדובר היה בשני עדכונים אשר זיעזעו לגמרי את תוצאות החיפוש ושינו לחלוטין את עבודת הקידום האורגני. עדכון המובייל הקרב ובא, הולך להיות גדול יותר משניהם ולשנות את פני תוצאות החיפוש בצורה דרמטית.

לפי ההערכות, למעלה מ-60% מכלל החיפושים ברשת, נעשים באמצעות מכשירים ניידים (סמארטפונים, טאבלטים וכו'). המגמה הזאת צפויה ללכת ולהתחזק ולכן אין פלא שבגוגל החליטו לשפר את האלגוריתם שלהם כדי להציג לגולשים תוצאות איכותיות ומותאמות למכשיר בו הם משתמשים.

כך תערכו לעדכון מוביילגדון

אם האתר שלכם כבר מותאם למובייל אז אתם בצד הנכון ואין סיבה לדאגה. לא בטוחים? לנוחיותינו גוגל שחררו כלי פשוט וחינמי המאפשר לכל אחד לבדוק אם האתר שלו מותאם לגלישה ממכשירים ניידים או לא. את הבדיקה ניתן לעשות כאן.

במידה והאתר שלכם עדיין לא מותאם לצפייה ממכשירים ניידים, אנו ממליצים לפעול מהר ולהתאים אותו עד ה-21/4. ההתאמה יכולה להיות יחסית פשוטה במידה ומדובר באתר שנבנה במערכת WordPress אך במקרים אחרים יכולה להצריך עבודת תכנות לא מועטה.

עדכון ה-21 באפריל מסתמן כעדכון הגדול ביותר של גוגל אי פעם וסביר להניח שהוא לא יהיה האחרון. אחרי התאריך הזה, אתרים שלא יהיו מותאמים למובייל צפויים להיעלם לחלוטין מתוצאות החיפוש שמתבצעות דרך המובייל ואף להיפגע משמעותית בתוצאות החיפוש הרגילות.

מוכנים להתקדם?

צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור